Garwolin Sport

Dzieci rywalizowały na Spartakiadzie w Pilawie

Dodano:
garwolin - Dzieci rywalizowały na Spartakiadzie w Pilawie

31 maja na hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Pilawie odbyła się Spartakiada Przedszkolaków 6-letnich ze wszystkich placówek z terenu gminy. Rywalizacja była bardzo zacięta, a dopingu jaki zaprezentowały dzieci, nie mogliby się powstydzić najbardziej zagorzali kibice piłkarskiej reprezentacji Polski.

Tegoroczna impreza powstała z inicjatywy nauczycieli. Była to druga odsłona Spartakiady, w gminie Pilawa. Pierwszą imprezę 3 lata temu zaproponowała dyrektor Przedszkola w Pilawie Jadwiga Polak.

Wtorkowe wydarzenie otworzyli: dyrektor Szkoły Podstawowej w Pilawie Hanna Gajowniczek, dyrektor Przedszkola w Pilawie Jadwiga Polak i sędziowie wydarzenia Robert Rokicki i Robert Kwiatkowski.

REKLAMA:


- Impreza wypadła super. Mieliśmy moc wrażeń i myślę, że rzeczywiście to wydarzenie wpłynęło na sprawność ruchową dzieci. Były przeróżnie konkurencje, wszystkie dzieci się angażowały. Nie przygotowywały się, a mimo wszystko sprawnie to poszło. Przeszkód na torach sprawnościowych było dużo, wydawało mi się, że dzieci sobie nie poradzą, a jednak było po prostu cudownie. Ich zaangażowanie mnie wzruszało - jak tylko mogły starały się zwyciężyć – komentuje imprezę dyrektor Przedszkola w Pilawie

Zawody wygrały dzieci z Pilawy grupa 14 (opiekun Małgorzata Łączyńska). Na drugim miejscu znalazły się dzieci z Gocławia (opiekun Wioletta Trojanek), a na trzecim przedszkolaki z Puznówki (opiekun Magda Mikulska). 4 miejsce ex aequo zajęła grupa 13 z Pilawy (opiekun Teresa Nowak), grupa 12 z Pilawy (opiekun Ola Lis) i grupa z Trąbek pod opieką Klaudii Kałaski.

Medale i puchary dzieciom wręczyła burmistrz miasta i gminy Pilawa Albina Łubian.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 162

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.