Garwolin Sport

Główne Mistrzostwa Polski z udziałem zawodników Delfina!

Dodano:
garwolin - Główne Mistrzostwa Polski z udziałem zawodników Delfina!

W dniach 31 maja - 4 czerwca 2022 r. odbywały się 94 Letnie Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców w Pływaniu. Gospodarzem zmagań był Lublin, który imprezę tej rangi zorganizował po raz trzeci. W zawodach wzięło udział 496 zawodników z 99 klubów z całej Polski. W rywalizacji nie zabrakło zawodników Delfina, którzy ustanowili kilka rekordów.


W czasie gdy zawodnicy kadry Narodowej walczyli o medale oraz kwalifikacje na Mistrzostwa Europy w Rzymie oraz Rekordy Polski ( padły dwa ), 10 podopiecznych trenera Wojciecha Mianowskiego walczyło o swoje rekordy życiowe, jak również o rekordy powiatu garwolińskiego. Podczas 5 – dniowych zmagań na pływalni Aqua Lublin najbardziej wartościowy wynik dla Garwolina uzyskała Karczmarczyk Julia, która w rywalizacji na 200m stylem grzbietowym uzyskała wynik 2:39:07, który jest od teraz nowym rekordem powiatu garwolińskiego w kategorii Seniorek. Oprócz wyniku Julii, warto jeszcze wspomnieć o wyniku uzyskanym przez Kaczorowskiego Miłosza, który w rywalizacji na 400m stylem dowolnym dopływając w czasie 4:58:21 ustanowił nowy rekord powiatu w kategorii Juniorów 15-letnich. Dla wielu zawodników Kady Narodowej te Mistrzostwa Polski nie były imprezą docelową, co widać po ich wynikach, gdyż u nich forma ma wystrzelić za dwa tygodnie w Rzymie podczas Mistrzostw Europy. Podobnie jest z Naszymi zawodnikami, których  większa część  szykuje się do Mistrzostw Okręgu ( 24-25.06 ) oraz przede wszystkim do Letnich Mistrzostw Polski Juniorów 16 lat, które odbędą się w Ostrowcu Świętokrzyskim w połowie lipca. Tak więc szczyt formy moich podopiecznych dopiero przed Nami. Mnie osobiście najbardziej cieszy fakt, ze kolejni moi zawodnicy zadebiutowali w zawodach Mistrzostw Polski.
 

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.