KurierGarwoliński.pl

czan maj 2022

Wiadomości z Garwolina

Motocyklista bez uprawnień do kierowania. Grozi mu do 30 tys. złotych grzywny

Dodano:
garwolin - Motocyklista bez uprawnień do kierowania. Grozi mu do 30 tys. złotych grzywny

Panująca w ostatnich dniach słoneczna pogoda sprzyja motocyklistom. Amatorzy jazdy na jednośladach już wyruszyli w drogi. Mając na uwadze bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg, policjanci garwolińskiej drogówki bacznie przyglądają się kierującym właśnie motocyklami. Funkcjonariusze kontrolują m.in. prędkość, sprawdzają stan techniczny pojazdów oraz trzeźwość podróżujących osób.

W ostatnich dniach słoneczna pogoda sprzyjała amatorom motocykli. Dlatego policjanci garwolińskiej drogówki wzięli pod „lupę” właśnie tę grupę kierowców. Mundurowi kontrolują prędkość z jaką poruszają się motocykliści, sprawdzają ich stan trzeźwości, stan techniczny pojazdów oraz czy kierujący posiadają uprawnienia do tego aby zasiadać za sterami ścigaczy. Niestety, w jednym przypadku kontrola drogowa będzie miała swój finał w sądzie.

Kilka dni temu w Garwolinie na ul. Al. Legionów policjanci zatrzymali do kontroli motocyklistę. Po sprawdzeniu policyjnych systemach okazało się, że 39-letni mieszkaniec miasta nie posiada uprawnień do kierowania motocyklem i nie powinien jednośladem wyjeżdżać na drogi publiczne.

REKLAMA:


Zgodnie z nowelizacją przepisów ruchu drogowego mężczyźnie grożą surowe konsekwencje prawne i finansowe. Każdemu zatrzymanemu kierowcy bez uprawnień sąd obligatoryjnie orzeka zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Dodatkowo ma prawo nałożyć grzywnę sięgającą 30 tys. złotych. W przypadku kiedy kierowca zdecyduje się na jazdę w czasie obowiązywania sądowego zakazu wtedy odpowie za przestępstwo z art. 244 kodeksu karnego za które grozi do 5 lat więzienia. Przed wejściem w życie nowych przepisów za brak uprawnień do kierowania kierowca ukarany zostałby mandatem w wysokości 500 zł, a za brak wymaganej kategorii na dany pojazd 300 zł.

Cieplejsze dni zachęcają kierujących, aby przesiąść się z samochodów na motocykle. Dlatego policjanci garwolińskiej drogówki będą w dalszym ciągu kontrolowali motocyklistów i kierujących samochodami osobowymi. Tym pierwszym będą przypominali, że jazda motocyklem wymaga posiadania odpowiednich uprawnień do kierowania, umiejętności, ale przede wszystkim zdrowego rozsądku. Tym drugim zaś, że na bezpieczeństwo motocyklistów duży wpływ mają również kierowcy samochodów, którzy szczególnie uważnie powinni spoglądać w lusterka. Jedni i drudzy natomiast muszą pamiętać o wzajemnym szacunku.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.