Wiadomości z Garwolina

Stopy procentowe i raty kredytów w górę

Dodano:
garwolin - Stopy procentowe i raty kredytów w górę

- Rząd dosypuje pieniędzy do gospodarki, w różnej formule. A większa podaż pieniądza zawsze działa proinflacyjnie. W związku z tym Narodowy Bank Polski tak naprawdę nie ma innego wyjścia, tylko zacieśnia politykę monetarną - tak mówi Henryk Wnorowski z Rady Polityki Pieniężnej. Dziś stopy procentowe poszły w górę. Przełoży się to na wysokość rat kredytów.

Jeden z najnowszych pomysłów rządu to około 1400 zł na węgiel dla gospodarstw domowych. Zwiększenie ilości pieniędzy w obiegu nie spowoduje, że węgla na rynku będzie więcej. Większa ilość pieniędzy to droższe towary i usługi.

- Rada Polityki Pieniężnej podniosła stopy procentowe o 75 punktów bazowych. Główna stopa referencyjna doszła więc do poziomu 6 proc. - podano w komunikacie RPP, który przytoczył portal rmf24.pl.

RPP na dzisiejszym posiedzeniu zdecydowała o podniesieniu stóp procentowych o 75 punktów bazowych do poziomu:
    • stopa referencyjna 6,00 proc. w skali rocznej,
    • stopa lombardowa 6,50 proc. w skali rocznej,
    • stopa depozytowa 5,50 proc. w skali rocznej,
    • stopa redyskonta weksli 6,05 proc. w skali rocznej,
    • stopa dyskontowa weksli 6,10 proc. w skali rocznej.

źródło: rmf24.pl, własne

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Rolnik z PiSu (, #IP db30a94cb9) Odpowiedz

a co to obchodzi mieszkańców garwolina i okolic? stopy procentowe mogą wzrosnąć nawet i o 1000%. tu nikt nie ma kredytu hipotecznego bo wszyscy mają swoje domy. Dzięki PiSowi oczywiście.

hmmm (, #IP 4df6dc28ce) Odpowiedz

Rolnik daj namiar na swojego dealera bo widzę że masz dostęp do dobrych prochów.