Wiadomości z Garwolina

Jak przygotować się na adopcję szczeniaka?

Dodano:
garwolin - Jak przygotować się na adopcję szczeniaka?

Zdecydowałeś się na adopcję psa ze schroniska? Pragniesz, aby w Twoim domu zawitał czworonożny przyjaciel? Zobacz, jak przygotować się na adopcję szczeniaka.


Po pierwsze: zabezpiecz mieszkanie
Młody pies, na dodatek znajdujący się w obcym dla siebie miejscu, może przez przypadek zniszczyć cenne przedmioty lub nawet zrobić sobie krzywdę. Dlatego też zanim przywieziesz do domu nowego członka rodziny, koniecznie zabezpiecz te przestrzenie, do których pies z racjonalnych powodów nie powinien mieć dostępu. Jak przygotować się na adopcję szczeniaka? Sprawdź! W serwisie bazos.pl czekają na Ciebie także inne działy – na przykład ogłoszenia motocykle, dostępne pod linkiem https://motocykle.bazos.pl/.

Po drugie: przygotuj wyprawkę dla szczeniaka
Piesek będzie potrzebował miski na mokrą i suchą karmę oraz miski na wodę. Niezbędna będzie również smycz i obroża. Warto wyposażyć dom w legowisko, w którym piesek będzie mógł czuć się miło, ciepło i bezpiecznie. Należy pamiętać, że w pierwszych tygodniach życia 2-3 miesięczny piesek nie powinien zbyt często wychodzić z domu – z uwagi na słabą odporność. W tym czasie powinien załatwiać się na podkłady higieniczne, aby stawiać pierwsze kroki w nauce czystości.

Po trzecie: kontrole weterynaryjne
Wizyta u lekarza weterynarii powinna odbyć się w wyznaczonym przez niego czasie. Niezbędne będzie wykonanie podstawowych szczepień ochronnych, chociażby przeciwko wściekliźnie, nosówce, parwowirozie i innym groźnym chorobom. Podczas wizyty możesz nabyć też dobrej jakości karmę, odpowiednią do wieku, masy ciała i rasy pieska.

Po czwarte: zadbaj o spokojną noc
Pierwsza noc malucha w domu może być trudna – zarówno dla niego samego, jak i dla nowych właścicieli. Piesek, oderwany od swojego dotychczasowego otoczenia, może czuć się przestraszony i zagubiony. Dlatego zadbaj o to, aby miał ciepłe i miłe posłanie. Możesz ustawić je w sypialni blisko łóżka.

Po piąte: porozmawiaj z dziećmi
Miej na uwadze, że Twoje dzieci, szczególnie jeśli są małe, mogą nie rozumieć potrzeb szczenięcia. Nie zdają sobie sprawy z tego, że mały piesek musi spać nawet do 20 godzin na dobę. Jest to warunek jego prawidłowego rozwoju i wzrostu. Zwierzę to nie zabawka – nawet jeśli prezentuje się słodko i chce się je ciągle przytulać. Jako rodzina musicie dać szczeniakowi przestrzeń do przyzwyczajenia się i oswojenia – zarówno z nowym miejscem, jak i nowymi opiekunami.

Po szóste: pamiętaj o psich potrzebach
Psie dziecko potrzebuje Twojej obecności i zaangażowania. Prawdopodobnie będzie chciało spędzać wiele godzin na Twoich kolanach. Będzie też chciało się bawić i rozrabiać. Wykaż zainteresowanie zwierzęciem i pamiętaj o częstych wizyt na podkładzie higienicznym. Z czasem zastąpią je regularne wyjścia z domu. Nie zapominaj też o rutynowym czyszczeniu ząbków, czesaniu sierści, kąpielach i podcinaniu pazurów.

Podsumowując, adopcja szczeniaka ze schroniska to nowy rozdział w życiu – zarówno dla niego, jak i dla całej Twojej rodziny. Zadbaj o to, aby pierwsze dni spędzone w odmiennym środowisku stały się początkiem Waszej wspólnej pięknej przyjaźni.

Artykuł sponsorowany