Rozrywka | Kultura Garwolin

Złote gody par z gminy Garwolin

Dodano:
garwolin - Złote gody par z gminy Garwolin

9 czerwca w hotelu Sulbin miały miejsce uroczyste obchody jubileuszu 50-lecia pożycia małżeńskiego par z gminy Garwolin. Podczas wydarzenia małżonkowie otrzymali medale od prezydenta Andrzeja Dudy i upominki.


Zgromadzonych na sali gości powitała kierownik Urzędu stanu Cywilnego w Garwolinie Agnieszka Kołodziej.
- Diamentowe i Złote Gody to jubileusz obchodzony w naszej polskiej tradycji szczególnie uroczyście, jubileusz za sprawą którego patrzymy na was z podziwem – mówiła do zebranych prowadząca uroczystość.

Złoty jubileusz był doskonałą okazją do wręczenia małżonkom medali od prezydenta Andrzeja Dudy. Odznaczeni zostali: Maria i Henryk Borkowscy, Wanda i Marian Boratyńscy, Hanna i Tadeusz Głowala, Jadwiga i Kazimierz Gontarz, Ewa Zarzycka-Guba i Eugeniusz Guba, Teresa i Jan Kaczmarek, Teresa i Tadeeusz Kocyk, Halina i Bohdan Koronka, Kazimiera i Zenon Kot, Halina i Tadeusz Makulscy, Krystyna i Jerzy Mroczek, Teresa i Adam Mróz, Barbara i Janusz Niedźwiedzcy, Teresa i Jan Ochnik, Aleksandra i Stanisław Ornat, Bożena i Marian Proczek, Irena i Mieczysław Rembek, Anna i Ireneusz Szaniawscy, Elżbieta i Mieczysław Turek, Barbara i Stefan Wasilewscy.

Do jubilatów kilka ciepłych słów skierował wójt gminy Garwolin Marcin Kołodziejczyk:  - Życzę wam wszystkiego co najlepsze na kolejne lata, żebyście w szczęściu i zdrowi mogli się cieszyć wnukami, codziennością. Mam nadzieję, że ten dzień będzie przez was niezapomniany. Życzę pozostałym zebranym tutaj tej siły, tej wytrwałości, która jest w was.

Życzenia zebranym jubilatom złożył też starosta garwoliński Mirosław Walicki i proboszcz parafii w Sulbinach ksiądz Leszek Dąbrowski.

W uroczystości udział wzięli także: przewodniczący rady gminy Garwolin Bernard Makulec,  zastępca wójta gminy Garwolin Karolina Kasprzak, skarbnik gminy Garwolin Katarzyna Grzeszczak i pracownicy UG w Garwolinie.

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 79

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.