KurierGarwoliński.pl

Rozrywka | Kultura Garwolin

Dni Garwolina 2022. Sprawdź program!

Dodano:
garwolin - Dni Garwolina 2022. Sprawdź program!

Główna część obchodów Dni Garwolina odbędzie się 19 czerwca. To właśnie w niedzielny wieczór na scenie przy Pływalni Miejskiej ''Garwolanka'' zagra tegoroczna gwiazda – zespół IRA. Okazji do celebrowania będzie jednak więcej! W programie znalazło się także wiele wydarzeń towarzyszących – teatralnych, tanecznych i sportowych. Sprawdź program i znajdź swój sposób na świętowanie!

- Z wielką przyjemnością zapraszam na tegoroczne święto naszego miasta. Będzie ono wyjątkowe z dwóch powodów. Po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią koronawirusa możemy znowu spotkać się i to daje nam wielką radość. Jesteśmy także u progu wielkiego jubileuszu 600-lecia miasta, który będziemy obchodzić przez cały 2023 rok. Gorąco zachęcam do uczestnictwa w tegorocznych Dniach Garwolina. Zarówno w niedzielę, jak i podczas wydarzeń towarzyszących. Spędźmy ten czas razem – zaprasza Marzena Świeczak, burmistrz Garwolina.

Wielkie świętowanie w niedzielę 19 czerwca rozpocznie o godzinie 10:00 w garwolińskiej kolegiacie uroczysta msza święta w intencji mieszkańców. Po niej ulicami miasta przejdzie barwy korowód, który zaprowadzi uczestników wydarzenia tym razem pod Pływalnię Miejską „Garwolanka”. To właśnie tam na dużej scenie wieczorem odbędą się koncerty, a przed południem odbędzie się oficjalne otwarcie dni miasta.

Już od godziny 11:00 w Parku 550-lecia przy „Garwolance” będzie czekało na odwiedzających mnóstwo atrakcji – wesołe miasteczko dla najmłodszych, stoiska z rękodziełem, stoiska promocyjne i wystawowe szkół, stowarzyszeń, klubów sportowych, pasjonatów czy kolekcjonerów. Będzie też okazja, by zadbać o swoje zdrowie i skorzystać z bezpłatnych badań dermatoskopowych pomagających we wczesnym wykryciu nowotworów skóry, a także podzielić się tym, co mamy najlepszego – własną krwią – w ramach akcji honorowego krwiodawstwa PCK.

Nie lada gratka będzie czekała także na tych, którzy nie boją się wysokości. W godzinach 19:00-21:00 na stadionie miejskim będą się odbywały loty balonem na uwięzi. Dzięki uprzejmości Spółdzielni Mleczarskiej Ryki loty będą zupełnie darmowe. Jedynie pogoda może pokrzyżować plany podniebnej podróży.

Niedzielne popołudnie pełne atrakcji
- W tegorocznym programie Dni Garwolina z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Na niedzielne popołudnie przygotowaliśmy aż cztery koncerty. Na scenie oprócz gwiazdy, kultowej rockowej formacji, nie zabraknie także naszych lokalnych akcentów muzycznych. Polecamy także wszystkim wydarzenia towarzyszące – spektakle teatralne, pokazy taneczne oraz turnieje sportowe – mówi Jarosław Kargol, dyrektor Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie.

Gwiazdą tegorocznych Dni Garwolina będzie zespół IRA, który w tym roku świętuje swoje 35-lecie. Przez ten czas wydali kilkanaście płyt studyjnych, zdobyli wiele nagród i wyróżnień, a przede wszystkim tysiące serc fanów – nie tylko w Polsce. Jeśli macie ochotę razem z Arturem Gadowskim zaśpiewać „Mój dom” albo „Szczęśliwego Nowego Yorku”, nie może Was zabraknąć pod sceną. Koncert rozpocznie się o godzinie 21:00.

Przed IRĄ będzie niemniej rockowo. O 19:00 wystąpi Wojtek Baduchowski z przyjaciółmi, co oznacza muzyczną podróż w czasie z utworami między innymi takich legend jak Krzysztof Klenczon, zespół Dżem, Perfect czy Budka Suflera. O 17:30 natomiast swoją autorską twórczość zaprezentuje inny lokalny zespół – Tarło. To grupa pięciu ambitnych i szczerych instrumentalistów. Wierzą, że słowo ubrane w rock&roll przyozdobione dobrym samopoczuciem trafia bezpośrednio do serca i umysłu o wiele łatwiej niż w jakiejkolwiek innej formie. Sprawdźcie sami!

REKLAMA:


Popołudniową część koncertową otworzy o 16:30 Orkiestra Dęta OSP Garwolin. Blisko 40-osobowy zespół, który najczęściej możemy usłyszeć z utworami patriotycznymi i religijnymi, tym razem zaprezentuje się w repertuarze rozrywkowym. W programie koncertu znalazły się największe przeboje polskiej i zagranicznej muzyki rozrywkowej.

Scena przy Pływalni Miejskiej „Garwolanka” będzie także areną taneczną - o 18:30 Studio Ruchu Kordaszewscy zaprezentuje umiejętności swoich tancerzy.

Wielbiciele teatru znajdą coś dla siebie w niedzielny wieczór w sali widowiskowej CSiK. O godzinie 19:00 Teatr Rękawiczka zaprasza na „Lustro”. To spektakl, który wyłaniał się podczas prób, bez gotowego scenariusza, bez narzucenia tematu. Inspirowany ruchem, muzyką, emocjami. Powstała opowieść o zagubionych w bezdusznym świecie ludziach pogrążonych w smutku, którzy stracili nadzieję i radość życia. Za sprawą tajemniczych sił, przechodząc przez magiczne lustro  trafiają do  miejsca, w którym  spotykają się ze swoimi marzeniami i koszmarami, budzą się trudne emocje i wspomnienia. Czy odnajdą sens życia? Czy wykorzystają lekcję, która została im dana? Przekonajcie się podczas niedzielnej premiery.

Biegnij, płyń, chwyć rakietę!
Dni Garwolina to nie tylko kultura i rozrywka. Nieodłącznym elementem świętowania są także zawody sportowe. Po dwuletniej przerwie na ulice Garwolina wraca bieg „Avon Kontra Przemoc – biegnij w Garwolinie”. Wciąż można się zapisać! A do wyboru w tym roku są aż trzy dystanse – bieg główny na dystansie 10 km, tradycyjny Bieg Rodzinny na 2 km oraz nowość – bieg na 5 km. Na każdego biegacza na mecie będzie czekał medal, a dla najlepszych przewidziano nagrody, statuetki i upominki od sponsora – firmy Avon. Więcej informacji o biegu na www.bieg.truchtacz.pl.

W sobotę, 18 czerwca, o godz. 8:30 wystartują jubileuszowe X Otwarte Zawody Pływackie o Puchar Burmistrza Miasta Garwolina organizowane przez klub UKS Delfin Garwolin. Zawodnicy rywalizować będą w pięciu kategoriach wiekowych i różnych stylach. Zgłoszenia zawodników należy nadsyłać do 15 czerwca na adres wmianownik@wp.pl.

Formułę otwartą będzie miał także Turniej Tenisa Ziemnego, który rozpocznie się także w sobotę o godzinie 10:00 na kortach tenisowych miejskiego stadionu. Wszyscy chętni mogą się zgłaszać do 17 czerwca pod numerem telefonu 511291909.

Dekoracja najlepszych pływaków oraz laureatów tenisowych zmagań odbędzie się w niedzielny wieczór na scenie przy „Garwolance”.

I jeszcze więcej!
Tegoroczne świętowanie potrwa w sumie kilka dni - za sprawą wydarzeń towarzyszących, które rozpoczną się już w czwartek i potrwają do wtorku. Wszystko w sali widowiskowej Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie. 16 czerwca o godzinie 17:00 będzie można obejrzeć spektakl Teatru Tymczasem „Miłość ponad wszystko”. W tym samym miejscu w piątek, 17 czerwca, o godzinie 19:00 odbędzie się wyjątkowe wydarzenie muzyczne – koncert Sashy Strunin „Autoportrety” – Miron Białoszewski na jazzowo – który jest częścią projektu „Mironowi na urodziny”. Utalentowanej wokalistce towarzyszyć będą wybitni muzycy – Filip Wojciechowski, Paweł Pańta i Cezary Konrad.

W sobotę, 18 czerwca, Street Dance Studio zaprasza na urodzinowo-taneczną galę, a 21 czerwca o godzinie 19:00 Best Vocal Studio – na koncert uczniów z muzyką na żywo.

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.
Organizatorami Dni Garwolina są Miasto Garwolin i Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie. Parterem wydarzenia jest Samorząd Województwa Mazowieckiego.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

IROKEZ (, #IP 845f2e1a8a) Odpowiedz

Hm a śpiewał Wojtek Baduchowski i przyjaciele bo o godz 19 na pewno nie!!

Niebezpieczna Wisła (, #IP 38685a6e0f) Odpowiedz

Wisła jest niebezpieczna nawet dla plażowiczów spacerowiczów Średnia prędkość prądu wody w nurcie latem to 6km/h. Pływak, nawet bardzo doświadczony pod prąd daleko nie upłynie. Za męczy się i utonie. https://www.google.com/search?q=Budowa+rzeki&client=firefox-b-m&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiLo7r9zbD4AhWHlYsKHQMuD_QQ_AUIBigB&biw=827&bih=459 https://duckduckgo.com/?q=budowa+rzeki&t=fpas&ia=web Dla, tego jeśli wpadniemy, należy płynąć z prądem, lekko kierując się ku bezpieczniejszej strefie, utrzymując się na powieszchni jak najmniejszym wysiłkiem aż dotrzemy do strefy płytkiej i powoli płynącej wody. Należy jeszcze wcześniej nauczyć się oceniać: co to jest strefa bezpieczniejszac dla nas w danych warunkach terenowych, pogodowych, itp. by zwiększyć swe szanse przeżycia. Bo to zwykle oznacza np. na Wiśle przepłynięcie w dół rzeki nawet o kilka kilometrów w ciągu godziny. Latem w ciepłej przypowieszchniowej wodzie 20°C  (im głębiej tym zimniejsza mimo mieszania) jest to możliwe. W jesienno zimowo wiosennej wodzie o temp. 5°C.bez ubrania śmierć z wyziębienia organizmu następuje w ciągu 5minut Rady te przydatne są jedynie bardzo dobrym i przygotowanym pływakom. Którzy w dodatku mają przy sobie awaryjną, np. ciśnieniową asekurację wypornościową. Bystry, skupiony strumień wody odbity od jednego brzegu kieruke się ponownie pod przeciwległy brzeg. Po środku dużej rzeki strumień wody rozlewa się.szerzej, więc spowalnia swój bieg. Dzięki temu materał gruntu porwany z podmywanego brzegu oraz ten niesiony z prądem wody z góry rzeki może osadzać się na dnie z czasem tworząc coraz twardszą i stabilną płyciznę. Najintensywniej te procesy podrywania skarpy brzegów i skarpy wysp oraz przemieszczania się płycizn i mielizn, zachodzą, w czasie gwałtownych przybory wód gdy poziom Wisły podnosi się o kilka metrów, nawet do poziomu korony wałów przeciwpowodziowych. Duże płycizny po opadnięciu wody do poziomu średniego i niskiego stają się plażami przybrzeżnymi i wysepkowymi. Częściowo pokrytymi z razu, mulistą skorupką żyznego wysychjającego błota, które z czasem.kruszy się i jest zwiewane przez wiatr w strefę podrytą roślinnością gdzie się osadza lub do wody, odsłaniając czysty, przepłukany i przewiany i suchy piasek plażowy. Mechanika /hydraulika rzeki powoduje że główny rwący nurt płynie zakolami od brzegu do brzegu. Zabiera ziemię i piasek spod brzegu od którego się dobija tworząc strome urwiste skarpy z głębokim, stosunkowo wąskim rwącym nurtem wody u ich podnóża. Taka podmyta skarpa co jakiś czas obrywa się nagle i niespodziewanie w dół do tej rwącej głębokiej wody. Podobnie jest z podmywanym brzegiem plaży. Chodzenie skrajem takiego brzegu jest niebezpieczne. Kąt obrywu piasku to dochodzi do 45÷50 stopni. Skarpa pionowa może zabrać spacerowicza nawet z odległości równej jej wysokości do dna nurty podrywaającego skarpę. Jeśli nurt ma, 2m głębokości, a pionowa Skarpa 2m wysokości nad poziomem wody to. Onsuwający się grunt brzegu pod przechodniem może zarwać się nawet 4 metry poziomo od skraju brzegu/wody. Do tego dochodzi ryzyko omdlenia, w płynącej wodzie z Niedotlenienia spowodowanego stresem psychicznym i/lub/łącznie szokiem termiczny https://www.kajaki-splywy.pl/czytanie-wody-ogolne-zasady-szkolenia.html

Dinoziółek dla Psiapsiółek (, #IP e22b06efb6) Odpowiedz

Jak świętować Noc Kupały Coby majtkinpospadały 🤣 http://www.racjonalista.pl/forum.php/s,882394

Ciemność widzę. (, #IP d81a0a6268) Odpowiedz

Takie czarne tło plakatu to chyba dlatego, że po imprezie trzeba będzie z latarką do domu wracać. Czy może w tym dniu miasto będzie oświecone trochę dłużej niż zwykle.

płaczki (, #IP 1ccb9f279a) Odpowiedz

Płakała, użalała się że pieniędzy nie ma a na IRa 100 tys. znalazła. Może sponsoringu szukała

Monka (, #IP 48c636484e) Odpowiedz

sa ludzie, którym nigdy nie dogodzi, super zesół, Brawo, czekamy ;-)