KurierGarwoliński.pl

Ciekawe tematy z Garwolina

NBP reklamuje na swojej stronie podskórny implant płatniczy

Dodano:
garwolin - NBP reklamuje na swojej stronie podskórny implant płatniczy

- Do niewątpliwych zalet ich stosowania zaliczyć możemy fakt, że implant płatniczy jest zawsze z nami, nie musimy się już martwić np. zapomnianym portfelem i możemy używać go w miejscach takich jak basen, plaża albo koncerty czyli wszędzie tam, gdzie z różnych względów wolelibyśmy nie zabierać karty płatniczej - czytamy na Facebooku NBP.


O likwidacji gotówki i dochodzie gwarantowanym pisałem już TUTAJ i TUTAJ. Kilka dni temu na oficjalnym Facebooku NBP (sprawdź TUTAJ) pojawiła się informacja o podskórnych implantach płatniczych.

Jest to materiał propagandowy, zgrabnie unikający możliwych zagrożeń wynikajacych z posiadania takich implantów. Nie dowiemy się z niego czy implanty zastąpiłyby karty płatnicze i telefony i czy działałyby zamiast,czy może obok gotówki.

REKLAMA:


Poniżej treść materiału o podskórnym implancie ze strony NBP:

Implanty płatnicze, tak jak inne nowoczesne technologie, budzą kontrowersje. Należy jednak pamiętać, że implanty używane są m. in. w medycynie i są bezpieczne dla naszego organizmu.

Do niewątpliwych zalet ich stosowania zaliczyć możemy fakt, że jest on zawsze z nami, nie musimy się już martwić np. zapomnianym portfelem i możemy używać go w miejscach takich jak basen, plaża albo koncerty czyli wszędzie tam, gdzie z różnych względów wolelibyśmy nie zabierać karty płatniczej.

Prezentowany w gablocie implant jest bardzo małych rozmiarów, wyglądem przypomina agrafkę o wymiarach ok. 0,5 mm x 7 mm x 28 mm i waży niecały 1 gram.
Wykonany został z biopolimeru używanego do produkcji wyrobów medycznych. Oznacza to, że nasz organizm nie zareaguje na niego jak na ciało obce, a nasze tkanki w naturalnym procesie taki biopolimer zabudowują.

Implant wykorzystuje technologię NFC. Jest to bezdotykowa i bezprzewodowa technologia komunikacyjna bliskiego zasięgu (znana już m. in. z telefonów komórkowych), która wykorzystuje fale radiowe do udostępniania informacji oraz ich wysyłania na odległość kilku centymetrów.
Implant nie emituje żadnych fal ani promieniowania i nie posiada własnego zasilania. Nie jest również urządzeniem typu GPS i służy wyłącznie do dokonywania płatności.

W celu dokonania zapłaty należy przyłożyć implant do terminala płatniczego, wtedy informacje z czipa przekazywane są, dzięki antenie w nim umieszczonej, do terminala.

Implanty płatnicze, jak każda przełomowa innowacja, wzbudzać mogą zarówno zachwyt jak i lęk. Czy warto jednak bać się wszystkiego co nowe? Zachęcamy do dyskusji a także zapraszamy do Centrum Pieniądza NBP!


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 3

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Artykuł (, #IP a7cbdc1d5f) Odpowiedz

Oczywiście że nie ma co się bać nowości, ale ja uważam że każdy człowiek sam powinien o sobie decydować czy czegoś chce czy nie.