Wiadomości z Garwolina

Gmina Żelechów otrzymała dotacje z UM

Dodano:
garwolin - Gmina Żelechów otrzymała dotacje z UM

9 czerwca 2022 r. gmina Żelechów podpisała umowy o udzieleniu pomocy finansowej z budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw MAZOWSZE 2022 – Mazowsze dla sołectw 2022 oraz Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Adaptacji do Zmian Klimatu – Mazowsze dla klimatu 2022.


Z Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw MAZOWSZE 2022 – Mazowsze dla sołectw 2022 Gmina Żelechów otrzymała dofinansowanie na realizację 2 zadań pn. „Modernizacja i rozbudowa oświetlenia ulicznego w Sokolnikach” oraz „Stworzenie miejsca integracji społecznej mieszkańcom sołectwa Gąsiory”.

W ramach pierwszego zadania zostaną wymienione stare i zamontowane nowe oprawy oświetleniowe LED zlokalizowane przy drodze gminnej Nr 131412W w Sokolnikach. Koszt całkowity zadania to 20 000,00 zł, przyznana kwota dofinansowania to 10 000,00 zł, co stanowi 50% kosztów kwalifikowanych.

W ramach drugiego zadania zostanie zakupiony, dostarczony i zamontowany domek, który będzie pełnić funkcje świetlicy wiejskiej. Koszt całkowity zadania to 40 000,00 zł, przyznana kwota dotacji to 10 000,00 zł, co stanowi 25% kosztów kwalifikowanych.

REKLAMA:


W ramach Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Adaptacji do Zmian Klimatu – Mazowsze dla klimatu 2022 Gmina Żelechów otrzymała dofinansowanie zadania pn. „Modernizacja oświetlenia drogowego na energooszczędne w Piastowie i Stefanowie”. W ramach zadania zostanie wymienionych 52 kompletne punkty oświetleniowe na nowoczesne lampy LED w miejscowości Piastów, 49 kompletnych punktów oświetleniowych na nowoczesne lampy LED w miejscowości Stefanów. Szacunkowy koszt realizacji zadania to 192 979,23 zł, przyznana kwota dofinansowania to 96 490,00 zł, co stanowi 50 % kosztów kwalifikowanych zadania.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

co to jest UM ? (, #IP 258c16d2c4) Odpowiedz

Gmina Żelechów otrzymała dotacje z ____ UM ____ UM = urzad miasta🤩 urzad marszalkowski UM 🤩