KurierGarwoliński.pl

Garwolin Sport

Borowie kolejny raz złote!

Dodano:
garwolin - Borowie kolejny raz złote!

Kolejny, siódmy już, tytuł Mistrza Polski Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych w Piłce Nożnej w ciągu sześciu lat wywalczyła drużyna MOW Borowie.

Tym razem w Puławach w XIX Mistrzostwach Polski MOW na boiskach trawiastych trenowana przez Łukasza Mikulskiego drużyna z Borowia obroniła tytuł mistrzowski i zdobyła złote medale. W finałach mistrzostw 8 czerwca udział wzięły 4 drużyny wyłonione w czasie eliminacji na terenie całej Polski, gospodarz Puławy i obrońcy tytułu z 2019 r., czyli MOW Borowie. Grając systemem każdy z każdym zespół z Borowia osiągnął następujące rezultaty: Borowie - Kamionek Wielki 4:1, Borowie - Gostchorz 0:0, Borowie - Kolonia Ossa 1:0, Borowie - Pulawy 6:1, Borowie -  Jaworze 2:1. W wyniku rozegranych meczy ustalona została ostateczna kolejność:
1. MOW Borowie - 13 punktów,
2. MOW Gostchorz - 9  punktów
3. MOW Kamionek Wielki - 7 punktów
4. MOW Kolonia Ossa - 6 punktów
5. MOW Jaworze - 4 punkty
6. MOW Pulawy - 3 punkty.

Skład zwycięskiej drużyny z Borowia to: Adrian Czarnocki, Beniamin Galiński, Mateusz Bialek (król strzelców turnieju - zdobywca 8 goli), Bartek Giergun, Oskar Strzelecki, Karol Pawelko, Sebastian Zawadzki, Patryk Kwaśniak, Norbert Rejsner-Gerc, Kacper Redas i Konrad Ilowski, trenowani przez wychowawcę Łukasza Mikulskiego.

Warto przypomnieć, że to już drugi tytuł Mistrza Polski MOW Borowie w tym roku (wcześniej Borowie obroniło tytuł na hali borowieckiej). W sumie zaś w ciągu 6 lat, począwszy od roku 2015 (z dwuletnią przerwą covidową) MOW Borowie wywalczył na Mistrzostwach Polski w piłce nożnej w sumie 12 medali na hali, na boiskach trawiastych i sztucznych, w tym 7 złotych, 4 srebra i 1 brązowy. Te osiągnięcia sportowe są niewątpliwym ewenementem w skali kraju. Sukces sportowy osiągnięty dzięki wielkiemu wkładowi pracy i serca Łukasza Mikulskiego, który zaangażowanie w sport i sukcesy sportowe przekuwa w sukcesy wychowawcze chłopaków z borowieckiego MOW.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

mikulski zasłużony dla powiatu! (, #IP 9546a1e669) Odpowiedz

To jest właśnie Łukasz mikulski zasłużony dla powiatu garwolińskiego!