KurierGarwoliński.pl

Wiadomości z Garwolina

Policjanci wykryli, że cofnięto licznik w citroenie

Dodano:
garwolin - Policjanci wykryli, że cofnięto licznik w citroenie

Cofnięty o ponad 50 tysięcy kilometrów licznik drogomierza ujawnili policjanci podczas sprawdzenia zatrzymanego do kontroli citroena jumpera. Funkcjonariusze przypominają, że ingerencja w stan urządzenia jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności nawet do 5 lat.


Kilka dni temu w miejscowości Podebłocie, policjanci z posterunku w Trojanowie podczas nocnego patrolu zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę samochodu marki Citroen Jumper. Podczas sprawdzania wskazań drogomierza funkcjonariusze ujawnili nieprawidłowości. Wskazania stanu licznika zamontowanego w pojeździe różniły się od zapisów w systemie, dokonanych podczas ostatniego badania technicznego. Różnica ta wynosiła ponad 50 tysięcy kilometrów. Teraz policjanci wyjaśniają, jak doszło do takiej rozbieżności i kto jest za to odpowiedzialny.

Przypominamy, że policjanci podczas kontroli drogowej weryfikują wskazania licznika w pojeździe, a odczytane dane z drogomierza przesyłają do Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców. Ingerencja w stan urządzenia jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.