KurierGarwoliński.pl

Wiadomości z Garwolina

Gmina Parysów otrzymała 120 tys. zł na remont mostu w Kozłowie

Dodano:
garwolin - Gmina Parysów otrzymała 120 tys. zł na remont mostu w Kozłowie

Budowy i przebudowy dróg gminnych i powiatowych, modernizacja pracowni gastronomicznej w Łosicach, świetlicy wiejskiej w Skrzeszewie czy remont mostu na rzece Świder, to tylko część projektów, które decyzją radnych województwa mazowieckiego otrzymają wsparcie w ramach programu „Mazowsze dla równomiernego rozwoju”. W subregionie siedleckim i w powiecie mińskim dofinansowanie w wysokości ponad 28 mln zł otrzyma 16 lokalnych inwestycji. 120 tys. zł otrzyma gmina Parysów.

Budowy i przebudowy dróg gminnych i powiatowych, modernizacja pracowni gastronomicznej w Łosicach, świetlicy wiejskiej w Skrzeszewie czy remont mostu na rzece Świder, to tylko część projektów, które decyzją radnych województwa mazowieckiego otrzymają wsparcie w ramach programu „Mazowsze dla równomiernego rozwoju”. W subregionie siedleckim i w powiecie mińskim dofinansowanie w wysokości ponad 28 mln zł otrzyma 16 lokalnych inwestycji. 120 tys. zł otrzyma gmina Parysów.

Jak zauważa członkini zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska, władze Mazowsza po raz kolejny wspierają samorządy lokalne w realizacji projektów infrastrukturalnych. – „Mazowsze dla równomiernego rozwoju” to nasz największy program wsparcia. Potrzeby są ogromne. To nie tylko dofinansowanie do budowy i rozbudowy sieci dróg gminnych i powiatowych, ale także środki na tworzenie nowych i modernizacje już istniejących świetlic wiejskich, budowę strażnic czy mostów. Dziś wspieramy kolejnych 115 inwestycji, spośród których 16 realizowanych będzie na terenie subregionu siedleckiego i powiatu mińskiego.

REKLAMA:


W ramach programu „Mazowsze dla równomiernego rozwoju” dofinansowane zostaną 34 inwestycje dotyczące modernizacji dróg gminnych i powiatowych, 7 – projektów kulturalnych, 18 – edukacyjnych oraz 56 dotyczących m.in. infrastruktury sportowej, społecznej czy kanalizacyjno-wodociągowej. Wsparcie w wysokości ponad 28 mln zł otrzyma także 16 projektów z subregionu siedleckiego i powiatu mińskiego.

Jak zauważa członkini zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc, program „Mazowsze dla równomiernego rozwoju” cieszy się ogromną popularnością wśród samorządów lokalnych. – Praktycznie całym czas wpływają do nas wnioski o wsparcie różnego rodzaju inwestycji. W tym roku na ich realizację przeznaczamy kolejnych 207 mln zł, z czego ponad 28 mln zł zasili inwestycje z subregionu siedleckiego i powiatu mińskiego. Są wśród nich m.in. budowy strażnic w Mińsku Mazowieckim i Dębem Wielkim, modernizacja świetlicy wiejskiej w Skrzeszewie czy kompleksowa przebudowa dróg na terenie gminy Stanisławów.

Remont mostu w ciągu drogi gminnej 130916W na rzece Świder w miejscowości Kozłów cieszy się wsparciem w kwocie 120 tys. zł.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.