KurierGarwoliński.pl

czan maj 2022

Garwolin Sport

Bieg Świętojański z udziałem młodzieży z KSM w Garwolinie

Dodano:
garwolin - Bieg Świętojański z udziałem młodzieży z KSM w Garwolinie

10 czerwca odbył się Bieg Świętojański zorganizowany przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży.


Bieg ku czci św. Jana jest kontynuacją tradycji związanej z początkiem istnienia  KSMu. Wtedy to też członkowie stowarzyszenia organizowali Rajdy Świętojańskie, które do tej pory wspominane są z sentymentem przez ich uczestników. Reaktywacja tego wydarzenia po wielu latach nastąpiła w tamtym roku. Z upływem lat przedsięwzięcie zmieniło nazwę oraz w formę. Od dwóch lat Bieg Świętojański jest to gra terenowa ze wskazówkami i zadaniami. W tegorocznej edycji wzięło udział około 30 uczestników.

Wydarzenie rozpoczęło się Mszą Świętą oraz nabożeństwem czerwcowym, po którym nastąpiło błogosławieństwo księdza proboszcza Stanisława Szymusia. Na trasie Biegu uczestnicy mogli zmierzyć się z różnymi zadaniami, m.in. musieli rozszyfrować zakodowaną wiadomość czy przynieść ze swojej wyprawy trofeum. Wietrzna pogoda tego dnia nie przeszkodziła im jednak w dotarciu do mety, gdzie na strudzonych wędrowców czekał słodki poczęstunek, medale oraz losowanie z nagrodami. Na zakończenie każda grupa została uwieczniona na pamiątkowym zdjęciu.

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 4

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.