Wiadomości z Garwolina

Nieuczciwy diagnosta usłyszał kilkanaście zarzutów

Dodano:
garwolin - Nieuczciwy diagnosta usłyszał kilkanaście zarzutów

Garwolińscy kryminalni zatrzymali nieuczciwego diagnostę. 42-latek na jednej ze stacji kontroli pojazdów przyjmował łapówki za wystawienie zaświadczeń o badaniach technicznych, których nie przeprowadził. Mężczyzna usłyszał kilkanaście zarzutów przyjęcia korzyści majątkowej oraz poświadczenia nieprawdy. Sąd aresztował diagnostę na trzy miesiące. Grozi mu kara do 10 lat więzienia.


Garwolińscy policjanci, którzy zajmują się zwalczaniem przestępczości gospodarczej pracowali nad sprawą, która dotyczyła „załatwienia” przeglądu technicznego pojazdów za łapówki. Funkcjonariusze przeanalizowali dziesiątki dokumentów i przesłuchali wielu świadków. Zebrany materiał dowodowy doprowadził ich do pracownika jednej ze stacji diagnostycznych w powiecie garwolińskim. Jak ustalili funkcjonariusze, 42-letni diagnosta wielokrotnie wystawiał zaświadczenia o zrealizowanych przeglądach technicznych pojazdów. Mężczyzna jednak nigdy tych pojazdów nie widział, a mimo to wystawiał zaświadczenia o pozytywnym przeprowadzeniu badania. Za rzekome czynności, które faktycznie nie miały miejsca pobierał opłatę.

REKLAMA:


Odpowiedzialności karnej nie uniknie również dwóch mężczyzn, którzy za „pozytywne” wykonanie badania wręczyli diagnoście łapówki. Obaj przekonali się, że oferowanie pieniędzy za pieczątkę w dowodzie rejestracyjnym jest przestępstwem, zagrożonym karą 10 lat więzienia.

Funkcjonariusze w dalszym ciągu badają sprawę i ustalają, czy takich przypadków nie było więcej. Nieuczciwy diagnosta usłyszał kilkanaście zarzutów, a sąd na wniosek śledczych zastosował wobec niego 3 miesięczny areszt. Za przyjęcie korzyści majątkowej w związku z pełnieniem funkcji publicznej oraz poświadczenie nieprawdy może mu teraz grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Co dalej (, #IP 5460d2e0b7) Odpowiedz

Gdybam, ale będzie tak jak w innych tego typu sprawach. Właściciel powie, że nic o tym nie wiedział, w papierach zmieni się właściciela stacji na kogoś z rodziny, zmieni się numer stacji, przyjmie kolejnego diagnostę z uprawnieniami. I tak się powoli żyje na tej wsi.

Stacja niekontroli. (, #IP 5460d2e0b7) Odpowiedz

Na której stacji przechodzą zaciemnione szyby przednie i „oświetlenie amerykańskie” bo jeździ tego mnóstwo?

(, #IP 0639a5f3e4) Odpowiedz

a moze widzisz ukraincow bo im wszystko wolno. a my musimy zrywac folie. zreszta sa u siebie..

Re (, #IP 5460d2e0b7) Odpowiedz

Niestety to nasi.

Ona (, #IP 0192a6c9d6) Odpowiedz

Moze na tej kolo obwodnicy (droga na mietne) tam kiedys wyciagali woz strazacki na lince ze stacji