czan maj 2022

Garwolin Sport

Stromberg i Wilk doszli do porozumienia

Dodano:
garwolin - Stromberg i Wilk doszli do porozumienia

Dwie najlepsze drużyny I ligi LZS - Stromberg i Wilk doszły do porozumienia po wzbudzającym kontrowersje spotkaniu Dragona z Wilkiem.


26 czerwca w meczu Dragona Miętne z Wilkiem Wilkowyja doszło do niebywałej sytuacji. Wilk Wilkowyja wygrał aż 18 do 2, przeskakując tym samym Stromberg Głosków i zdobywając mistrzostwo LZS. Dzięki takiej fenomenalnej nagłej poprawie formy Wilka, Stromberg, stracił mistrzostwo przez bilans bramkowy gorszy od Wilka o jedno trafienie.

W sieci pojawiły się komentarze potępiające postawę Wilka i Dragona.

28 czerwca 2022 roku odbyło się spotkanie dotyczące wyjaśniania zdarzeń podczas ostatniej kolejki ligowej w I Lidze, zwołane na wniosek organizatora rozgrywek Pawła Kapicy. Zespół Stromberga Głosków reprezentował Mateusz Mikulski i Mateusz Pałyska. Zespół Wilka Wilkowyja reprezentowali: Jakub Kuszmierek i Marcin Świesiulski. Zespół Dragona Miętne reprezentował Paweł Przybysz. Obecny był sędzia spotkania Dragon – Wilk, Marcin Belka. Przedstawicielem z ramienia Rady Powiatowej LZS był Olaf Woder. Obecni byli również przedstawiciele drużyn: Laguny Stary Miastków, Hetmana Sulbiny, Jastrzębia Borowie, Pioruna Lipówki oraz KS Woli Starogrodzkiej. Zebraniu przewodniczył Piotr Kapica – organizator rozgrywek z ramienia LZS.

Zebrani wysłuchali wyjaśnień: Marcina Belki, sędziego meczu Dragon – Wilk. Sędzia zrelacjonował przebieg zawodów zaznaczając, że podczas spotkania nie odczuł, że mecz jest ustawiony, czy to przez zespół Wilka, czy Dragona. W Jego ocenie zespół Dragona walczył do końca, ale widać było, że zespół jest psychicznie rozbity. Zespół z Miętnego w wyniku kontuzji kończył mecz w dziewiątkę. W jego ocenie zespół Wilka konsekwentnie dążył do strzelenia jak największej ilości bramek, atakując non-stop, kosztem zabezpieczenia swojej obrony. Zainteresowani przedstawiciele drużyn (Wilk, Dragon, Stromberg) nie wnieśli zastrzeżeń, co do sposobu sędziowania zawodów.

REKLAMA:


W tej sytuacji nieco dziwi wpis, który pojawił się kilka dni temu na stronie Stromberga.

Przedstawiciele Wilka Jakub Kuszmierek i Marcin Świesiulski oświadczyli, że zwycięstwo odnieśli w sposób uczciwy, nikogo nie przekupując, aby osiągnąć korzystny dla siebie wynik. Dodali, że konsekwentnie dążyli do zdobycia jak największej ilości bramek, a widząc załamanie w drużynie przeciwnika, wykorzystali nadarzające się okazje.

Zawodnik Dragona Paweł Przybysz, który uczestniczył we wspomnianym spotkaniu opowiedział o problemach z jakimi ostatnio boryka się zespół z Miętnego. Podkreślił, że zespół nie sprzedał, ani nie podłożył się w tym spotkaniu. Na obraz gry i postawę w ostatnim spotkaniu zespołu Dragona złożyły się problemy kadrowe oraz kontuzje.

W toku dalszej rozmowy, w dyskusji uczestniczyli przedstawiciele Stromberga oraz zaproszonych drużyn. Zostały zaproponowane trzy rozwiązania: obopólne Mistrzostwo Ligi dla Wilka i Stromberga (sprzeciw obu zainteresowanych drużyn), dodatkowy mecz pomiędzy Wilkiem i Strombergiem decydujący o przyznaniu Mistrzostwa (sprzeciw Stromberga, który nie wyraził chęci udziału w takim meczu) i uznanie wyniku meczu Dragon – Wilk za ważny i przyznanie Mistrzostwa Ligi dla Wilka Wilkowyja, co otrzymało aprobatę obu zainteresowanych stron.

Na koniec uczestnicy spotkania podjęli decyzję, że gdyby taka sytuacja miała miejsce w przyszłości, kiedy drużyny mają tyle samo punktów oraz taki sam bilans bezpośrednich spotkań, to o kolejności będzie decydować dodatkowe spotkanie obu drużyn.

źródło: www.facebook.com/glpfutsal


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.