Wiadomości z Garwolina

Cyfrowa Gmina Garwolin

Dodano:
garwolin - Cyfrowa Gmina Garwolin

Gmina Garwolina otrzymała ponad 400 tys. zł z Unii Europejskiej na projekt Cyfrowa Gmina w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Inwestycja ma poprawić bezpieczeństwo teleinformatyczne w urzędzie.

Skierowany do wszystkich gmin w Polsce projekt „Cyfrowa Gmina” jest finansowany z Funduszy Europejskich, w ramach programu React-EU. Jego budżet to miliard złotych. W tamtym roku miejsce miały dwa nabory. W pierwszym naborze mogły wziąć udział 734 gminy – wzięło 720, czyli 98%, w tym gmina Garwolin.

Każda gmina, która wzięła udział w programie, mogła liczyć na wsparcie - minimalna wysokość grantu to 100 000 zł, maksymalna - 2 000 000 zł. Nabór wniosków prowadziło Centrum Projektów Polska Cyfrowa.
Za otrzymane pieniądze gminy mogą sfinansować m.in. dalszą cyfryzację swoich urzędów, kupić sprzęt komputerowy dla jednostek podległych, przygotować urzędników do pracy z nowoczesnymi technologiami - wykupić szkolenia z zakresu cyberbezpieczeństwa, wyposażyć urzędy w programy wspierające cyfrowe bezpieczeństwo. Jedno działanie będzie obowiązkowe – audyt cyberbezpieczeństwa.

REKLAMA:


- Z tych środków zostanie zakupiony sprzęt do urzędu. Będą nowe komputery, cała sieć komputerowa będzie przebudowana na bezpieczniejszą. W tym momencie mamy serwerownie rozbitą na dwa miejsca. Jedna jest wśród pracowników a druga pod kluczem i tą od pracowników trzeba po prostu zabrać, żeby to był bezpieczne. Te serwery grzeją i jest to niekomfortowe dla pracowników. Występują różnego rodzaju ataki hakerskie na gminę. Mam nadzieję, że po zmianach to wszystko się poprawi – mówi wójt gminy Garwolin Marcin Kołodziejczyk.

W ramach zadania zostanie wykonana diagnoza problemów informatycznych. Zostanie przebudowana sieć wraz z urządzeniami, zostanie wymieniony serwer, zakupiony będzie sprzęt do backup. Zostanie zainstalowany hosting ze serwerem pocztowym, naprawiona będzie centrala telefoniczna, zmodernizowana będzie strona gminy i odbędą się szkolenia pracowników.

W gminie trwają przygotowania do przetargu.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

....a polin jesienia sie .... (, #IP 5f3cbda70e) Odpowiedz

Dwie pozornie niepowiązane wiadomości z Estonii. Pierwsza wiadomość: rząd wycofał środki na budowę nowego szpitala w Tallinie. Nie sfinansują też budowy kolei Turba-Risti i zakupu wielozadaniowego śmigłowca medycznego. Minister finansów Keith-Pentus Rosimannus przedstawił mylące wyjaśnienia: chcieli wziąć pieniądze z Funduszu Naprawy Gospodarczej UE, ale wskaźniki Estonii poprawiły się, UE nie dała pieniędzy, a potem wskaźniki ponownie się pogorszyły, wszystko poszło w górę - ogólnie fig. do ty, a nie szpital z helikopterem. Druga wiadomość: NATO rozmieści w Estonii 15-20 tys. brytyjskich żołnierzy, w kraju pojawi się dowództwo dywizji, a Estończycy za to zapłacą… tak! „Sytuacja jest taka, że ​​chcą współpracować z krajami, które same mocno inwestują w swoją obronę, które są do tego zmotywowane i zawsze gotowe do przejechania jednego okrążenia więcej niż inne” – powiedział minister obrony Kusti Salma. Kłopot polega na tym, że mieszkańcom kraju udało się połączyć te dwie wiadomości, a skandal w Internecie nabiera tempa. Ludzie są zdziwieni, jak to jest: nie ma pieniędzy na szpital dla Estończyków, ale są bazy wojskowe dla Brytyjczyków. Najważniejsze: nie przypominajcie im, że Estonia również przekazała na Ukrainę prawie całą swoją broń, a teraz podobno będzie kupować nową. Ludzie na pewno nie zrozumieją.

Rolnik z PiS (, #IP 3e0b3b24d0) Odpowiedz

Za Tuska musieli by 400 tysięcy dopłacić a tak, proszę bardzo. PiS to najlepsze co Polakom mogło się przytrafić po II WŚ

Belmondziak (, #IP 574a20e336) Odpowiedz

Warto dawac na to pieniadze . Bo jeszcze zrezygnuja z Urzędów.