KurierGarwoliński.pl

czan maj 2022

Wiadomości z Garwolina

Zostawił w aucie dwa psy. Z trzecim na ręku zatrzymywał i uszkodził przypadkowe samochody

Dodano:
garwolin - Zostawił w aucie dwa psy. Z trzecim na ręku zatrzymywał i uszkodził przypadkowe samochody

Policjanci z Garwolina zatrzymali agresywnego 26-latka, który z psem na rękach próbował zatrzymywać przypadkowe samochody. Trzy z nich uszkodził kopiąc i rzucając w nie kamieniami. Mężczyzna wybił też szyby w pobliskich budynkach, a przed policjantami próbował ukryć się w polach. Dodatkowo funkcjonariusze odnaleźli porzucone auto podejrzanego, wewnątrz którego były jeszcze dwa psy. Mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.


Do niecodziennego zdarzenia doszło kilka dni temu. Po godzinie 21.00 dyżurny policji otrzymał zgłoszenie, że w Jagodnem nieznany mężczyzna wszedł na jezdnię i pozostawił na środku taczkę. Zmusił w ten sposób jadącą tamtą trasą kierującą hyundaiem do zatrzymania. Próbował dostać się do wnętrza auta, a następnie z nieznanych powodów zaczął kopać w samochód i rzucać w pojazd przedmiotami. Na miejsce natychmiast zostały skierowane policyjne patrole. Jak się okazało pokrzywdzonych było więcej, ponieważ mężczyzna uszkodził też dwa inne pojazdy oraz wybił szyby w dwóch pobliskich budynkach mieszkalnych. Wartość poniesionych przez pokrzywdzonych strat wyniosła łącznie ponad 10 tysięcy złotych.

REKLAMA:


Świadkowie przekazali funkcjonariuszom, że sprawca uciekł. W wyniku podjętych działań w krótkim czasie policjanci zatrzymali 26-letniego mieszkańca województwa podkarpackiego, który miał ze sobą psa. Agresor trafił do policyjnego aresztu, a zwierzęciem zaopiekował się pracownik schroniska.

Następnego dnia z samego rana patrol policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego na wysokości Garwolina, na pasie awaryjnym drogi ekspresowej S17 zabezpieczył porzucone auto, w którym znajdowały się dwa pieski. Z ustaleń policjantów wynika, że samochód użytkował podejrzany 26-latek. Mężczyzna tłumaczył, że chciał dostać się do Warszawy. Zatrzymywał samochody po to, by ktoś go podwiózł. Porzucony pojazd odholowano na koszt właściciela, a zwierzęta przekazano w bezpieczne miejsce.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego policjanci przedstawili mężczyźnie 5 zarzutów uszkodzenia mienia. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Jaro (, #IP 8bacb7e124) Odpowiedz

Pewnie konkretnie zryty beret od dopalaczy ma ten typ