KurierGarwoliński.pl

czan maj 2022

Wiadomości z Garwolina

Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (11 do 17 lipca 2022 r.)

Dodano:
garwolin - Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (11 do 17 lipca 2022 r.)

Działania strażaków z powiatu garwolińskiego w minionym tygodniu.11 lipca 2022 r.
Przed godz. 13 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Garwolinie wpłynęła informacja, że w miejscowości Korytnica w budynku mieszkalnym doszło do pożaru sadzy w kominie. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu proszku gaśniczego do komina oraz usunięciu sadzy przez wyczystkę. Działania trwały prawie dwie godziny. W zdarzeniu udział brały trzy zastępy PSP i jeden zastęp OSP.

12 lipca 2022 r.
Po godz. 13 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Garwolinie wpłynęła informacja, że w miejscowości Unin złamane drzewo leży na drodze i blokuje przejazd. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, a następnie pocięciu drzewa na mniejsze kawałki oraz usunięciu na pobocze. W akcji trwającej jedną godzinę udział brał jeden zastęp OSP.

13 lipca 2022 r.
Przed godz. 19 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze budynku mieszkalnego na Osiedlu Wilga. Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów straży stwierdzono, że pożarem objęta jest znaczna część budynku, samochód osobowy stojący przed nim oraz poszycie w lesie. Mieszkańcy opuścili obiekt, nie odnosząc obrażeń. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i podaniu prądów wody na źródło pożaru, co doprowadziło do jego ugaszenia. Następnie przystąpiono do prac rozbiórkowych. W akcji trwającej ponad trzy godziny udział brały trzy zastępy PSP i trzy zastępy OSP.

REKLAMA:


14 lipca 2022 r.
Przed godz. 4 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zderzeniu samochodu dostawczego z samochodem osobowym w miejscowości Chotynia, na drodze serwisowej. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu źródła prądu w pojazdach oraz dokonaniu sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. W akcji trwającej prawie pięć godzin udział brał jeden zastęp PSP i jeden zastęp OSP.

15 lipca 2022 r.
Przed godz. 20 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zderzeniu samochodu dostawczego z samochodem osobowym na drodze ekspresowej S17 w miejscowości Gocław. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączenia źródła prądu w pojazdach oraz zakręceniu zaworu gazu LPG w samochodzie osobowym. W zdarzeniu udział brał jeden zastęp PSP i dwa zastępy OSP.

16 lipca 2022 r.
Po godz. 19 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Garwolinie wpłynęła informacja, że w miejscowości Gończyce złamane drzewo leży na drodze i blokuje przejazd. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, a następnie pocięciu drzewa na mniejsze kawałki oraz usunięciu go na pobocze. W akcji trwającej prawie jedną godzinę udział brał jeden zastęp OSP.

17 lipca 2022 r.
Po godz. 22 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w miejscowości Wilchta, gdzie samochód osobowy zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i odłączeniu zasilania elektrycznego w pojeździe. W akcji udział brał jeden zastęp PSP i dwa zastępy OSP.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.