KurierGarwoliński.pl

czan maj 2022

Wiadomości z Garwolina

Wyłączenie bloku węglowego w elektrowni Kozienice (wideo)

Dodano:
garwolin - Wyłączenie bloku węglowego w elektrowni Kozienice (wideo)

W czwartek (21 lipca) nagle wyłączono bloki energetyczne: Połaniec, Opole, Kozienice oraz Turów. Jak informuje serwis strefainwestorow.pl to największe jednostki energetyczne w kraju. Dlatego sytuacja jest bardzo poważna.


Przypomnijmy, że premier Morawiecki prosił w Brukseli o embargo na rosyjski węgiel, a dziś mówi, że węgla nie ma, bo Europa go zablokowała. Polska wyszła przed szereg i wdrożyła embargo na węgiel z Rosji, zanim decyzje zapadły w UE, nie zapewniając odpowiednich rezerw.


źródło: Political Meme: https://www.youtube.com/watch?v=QWikuOtg2CA

- Rzeczywiście problemem jest fakt, że zdecydowaliśmy się na embargo na rosyjski węgiel trochę wcześniej niż wprowadziła je Unia Europejska, a stamtąd na potrzeby bytowe importowaliśmy ok. 8-10 mln ton rocznie. I tego węgla wyraźnie brakuje. W związku z tym import z Rosji musimy zastąpić importem z bardziej odległych krajów, ale zakładam, że na jesień i zimę ten węgiel trafi do polskich domów w dostatecznej ilości – powiedział europoseł z PiS Zbigniew Kuźmiuk, cytowany przez portal dorzeczy.pl.


Do sprawy odniosły się Polskie Sieci Energetyczne
Sytuacja jest poważna. Według operatora systemu, spółki PSE, system energetyczny bilansuje się ostatkiem sił dzięki niewielkiemu importowi - pisze strefainwestorow.pl. - Polski system energetyczny znajduje się na granicy blackoutu (wielkoobszarowej awarii systemu energetycznego). Prawdopodobnie nieplanowane wyłączenia bloków energetycznych wynikają z awarii oraz braku surowca.

Do sprawy odniosły się Polskie Sieci Energetyczne:
„Krajowy System Elektroenergetyczny pracuje stabilnie, zachowana jest także odpowiednia rezerwa w jednostkach wytwórczych. PSE na bieżąco monitorują pracę KSE, a według aktualnych analiz w najbliższych dniach nie powinny wystąpić problemy bilansowe. #energetyka”źródło money.pl/ własne

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

kwadratowe kolo (, #IP c35a5852e6) Odpowiedz

Jak to świetnie podsumował popularny ostatnio mem: Patrz Bożenko. Nie ma cukru, zaraz węgiel na kartki, centralne ustalanie cen, potem stan wojenny, okrągły stół i znowu prywatyzacja. I to jest optymistyczny scenariusz!

Jaaaa (, #IP f19415dce8) Odpowiedz

cały ten rzond postawić przed trybunał - za szkodę na rzecz ludności cywilnej. Tak być dalej nie może, że robią co chcą i są bezkarni a ludzie jak dziady. NIe ma gazu, nie ma węgla, nie ma cukru i co jeszcze? Ceny szaleją, inflacja bije rekordy podobnie jak i kredyty!!! Wyszliśmy przed szereg w obronie czego? Chcielismy być Strażnikami Europy tak jak USA próbuje być Strażnikiem Świata? Coś nie bardzo to wyszło a bohaterstwo zawsze źle sie kończy dla bohatera. Chcieliśmy pomagać i oberwaliśmy rykoszetem - czy ktoś nam będzie pomagał gdy bieda z nędzą bedą szalały? Gdy głód i choroby będą zaglądać w oczy naszych dzieci? Nawet kasy nie dostaniemy z UE za pomoc Ukrainie - wszystko pompowane jest do Ukraińców - oni za cudze pieniądze sie odbudują a my co? Dziadostwo. Nie głosować na PIS, nie głosować na PO!!!!

Wyborca PiS. (, #IP 3971703729) Odpowiedz

ta, głosować na ruska konfederację. oto pomysł na przyszłość Polski.

niacyna (, #IP c35a5852e6) Odpowiedz

Z takim komentarzem. nic tylko obowiazkowa wizyta u wetrynarza. moze ozywi umysl i cialo.

Jaaa (, #IP f9882ed2a0) Odpowiedz

a jaką to niby słodką przyszłość nam szykują PIS albo PO? Nam potrzeby jest ktoś kto będzie dbał o NASZE interesy a nie czy kieszeń rusków, niemców czy amerykanów jest pełna. Jesteśmy na dobrej drodze by cofnąć się do wieku XIX gdzie Polska była pod zaborami. Dbajmy o własną sprawę tak jak to robią Wegry. Ukraina nam nie pomoże jak tysiące naszych rodaków wyląduje pod mostem bo stracą mieszkania z tytułu niewypłacalności albo jeszcze więcej umrze z zimna i głodu.

MISKA RYŻU (, #IP eba52b9233) Odpowiedz

PINOKIO MORAWIECKI TY KŁAMCO POWIESZ WSZYSTKO CO TWÓJ WYBORCA CHCE USŁYSZEĆ, BANDA PISOWSKICH ZŁODZIEI... SZKODA MI TYLKO BOCIANÓW BO LUDZIE ROZBIORĄ GNIAZDA TYLE TAM CHRUSTU....

(, #IP 30e66dd47c) Odpowiedz

Najpierw zapłaciliśmy za węgiel z Rosji który nie dotarł do Polski a później ogłosiliśmy embargo

``Przypomnijmy, że premier Morawiecki prosił w Brukseli o embargo na rosyjski węgiel, a dziś mówi, że węgla nie ma, bo Europa go zablokowała. `` (, #IP 962442d95c) Odpowiedz

Hipokryzja, ``to wy to nie my``...?

Pietras (, #IP aec2ffafa4) Odpowiedz

Slava premierowi Rządowi slava