Rozrywka | Kultura Garwolin

Przed nami Festiwal Etnograficzny Powiatu Garwolińskiego!

Dodano:
garwolin - Przed nami Festiwal Etnograficzny Powiatu Garwolińskiego!

Mirosław Walicki Starosta Powiatu Garwolińskiego oraz Powiatowe Centrum Kultury i Promocji w Miętnem serdecznie zapraszają na wyjątkowe wydarzenie plenarne - Festiwal Etnograficzny Powiatu Garwolińskiego, które odbędzie się 7 sierpnia 2022 r. [niedziela] w Miętnem - plac przy ZS Miętne.Początek imprezy o godz. 13.00.

Ziemia garwolińska ma silnie zakorzenioną tradycje ludową, tradycje rzeźbiarskie, muzyka ludowa, dawne potrawy, rękodzieło to sztandarowe elementy folkloru popularnego dla tej części regionu środkowej Wisły, które chcemy  kultywować i promować.  Na terenie powiatu jest bardzo wielu twórców ludowych. Do dnia dzisiejszego grają legendarne na Mazowszu kapele ludowe, mieszkają tu osoby, które uprawiają tradycyjne rękodzielnictwo. Bogata jest również tradycja hodowli koni. To wszystko jest fenomenem na skalę województwa mazowieckiego oraz całego kraju. Miejscowe KGW zrzeszają liczne grono członków, podejmują szereg inicjatyw w obszarze popularyzacji kultury ludowej. – mówią organizatorzy.

To niezwykle sympatyczne i rodzinne wydarzenie, które rozpocznie się już od godz. 13.00 na boisku przy ZS w Miętnem.
Będziemy mogli usłyszeć występy artystyczne lokalnych kapeli, KGW, Chóru Żelechowa czy Zespołu Pieśni i Tańca „Sokołowianie”. W trakcie imprezy rozstrzygnięty zostanie konkurs kulinarny dla Kół Gospodyń Wiejskich „Garwolińskie Najlepsze”. Na zwycięzców konkursu czekają nagrody!

W programie m.in. koncerty folkowe, wystawy, stoiska KGW, stoiska rękodzielnicze, przejazd bryczkami, bezpłatne atrakcje dla dzieci i młodzieży, animatorzy, oraz wiele innych!

REKLAMA:


Wieczorem wystąpią dla Państwa cieszące się dużą popularnością zespoły - góralski zespół ZBÓJE (znane piosenki góralskie „”Znów nieprzespana noc”, :Hej hej Góralu”)  oraz zespól DEFIS (przeboje takie jak: „Niespotykany kolor” „Jeden gest”, „Argentyna”, „Lek na życie” i wiele więcej)


W trakcie Festiwalu będzie można obejrzeć wystawę: „Dawna wieś ”, a najmłodsi będą mogli wziąć udział w warsztatach z wycinanki. Ponadto dla dzieci przygotowaliśmy szereg atrakcji - małe miasteczko zabaw!
Grill, Stoiska KGW, lokalne rękodzieła - to wszystko już w niedzielę, 7 sierpnia 2022 r. w Miętnem!

Zapraszamy wszystkich mieszkańców do wzięcia udziału w zabawie! Jesteśmy przekonani, że atmosfera będzie równie wspaniała jak podczas ubiegłorocznego Festiwalu KGW.

Festiwal patronatem honorowym objęła Senator RP Maria Koc.

Konkurs kulinarny patronatem honorowym objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryk Kowalczyk.

Wydarzenie zostało dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury EtnoPolska. Edycja 2022.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.