KurierGarwoliński.pl

czan maj 2022

Wiadomości z Garwolina

Limity na cukier w sklepach

Dodano:
garwolin - Limity na cukier w sklepach

- Po drożdżach i mydle przyszła panika cukrowa. Sklepy wprowadzają limity - informuje portal Bankier.pl.


- Maksymalnie 10 kg cukru na jeden paragon? Sklepy wprowadziły ograniczenia w sprzedaży cukru. Do Biedronki dołączył m.in. Alid, Auchan,Intermarche oraz Netto. "Panikę cukrową" napędzają fake newsy o brakach produktów w marketach w całym kraju – podaje portal Bankier.pl

Jednak należy pamiętać, ze po panice paliowej, ceny paliw na jakiś czas wzrosły prawie dwukrotnie. Jak będzie teraz z cukrem? Wysoka cena świadczy zawsze o tym, że surowca na rynku jest mało. Tak było z benzyną, tak jest z węglem.

- Cukrowa paniki swoje początki ma w problemach z zaopatrzeniem sieci sklepów Biedronka. Klienci podwarszawskich marketów zgłaszali niedobory wybranych towarów m.in. cukru, artykułów higienicznych oraz makaronów. Jednak półki w Biedronkach zostały szybko zapełnione – zaznacza bankier.pl.

REKLAMA:AKTUALIZACJA 10.41, 22.07.2022
Netto odnosi się do informacji o limitach cukru.
- Obserwujemy zwiększone zapotrzebowanie na cukier, będące wynikiem rosnącego skokowo popytu na cukier, który jest reakcją konsumentów na informację o pojawiających się brakach cukru. Biorąc pod uwagę dodatkowo, że jesteśmy w pełni sezonu na przetwory, kiedy zapotrzebowanie na cukier naturalnie jest większe, klienci kupują więcej niż realnie potrzebują. Mamy też sygnały, że cukiernicy przestawili się na cukier z rynku zamiast z hurtowni, z uwagi na niższe ceny detaliczne. Dlatego też, aby zapewnić cukier możliwie szerokiej grupie naszych klientów, 12 lipca wprowadziliśmy limit zakupowy wynoszący do 10 kg cukru na jeden paragon. Obowiązuje on we wszystkich sklepach naszej sieci, do odwołania. Równocześnie dokładamy starań, by cukier był dostępny we wszystkich naszych sklepach i by nie brakowało go dla klientów Netto. Korzystamy z zapasów centralnych, jak również zwiększamy zamówienia u producentów w Polsce, a także nawiązujemy współprace z zagranicznymi dostawcami cukru – informuje Patrycja Kamińska, PR Manager Netto.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Janusz (, #IP 6abc7d84c1) Odpowiedz

Jest w świecie bałagan i cwaniacy wykorzystują, żeby zarobić. Ludzie są jak stado owiec. Pędzą razem stadem, tylko sami nie wiedzą gdzie. Wie ten co ich przegania. Jak się ludzie uspokoją to znajdzie się węgiel i cukier po ludzkich cenach. Rynek nie lubi próżni i w pół roku braki uzupełni. Budowlanka już się udławiła.

Cukero (, #IP 41038b0d2a) Odpowiedz

Tę nagonkę na cukier napędzają supermarkety. Cukru nie brakuje a magazyny są pełne tylko jest okazja zarobić więcej a najlepiej limitem sprzedaży. Ale też ludzie napędzają cenę i brak niby towaru. Tak samo było na początku pandemii. Piersi z kurczka były nawet po 30 zł. Sklepy wykorzystują ludzką naiwność i w ten sposób zarabiają. W biedronce czy w topazie jak się dowiedzieli ze podatek rząd obniży o 5 % to tydzień przed obniżką podwyższyli każdy towar o 2 zł. Jak ktoś robi często zakupy to zauważy jak te sklepy robią z ludzi idiotów. A co do cukru to supermarkety chcą zrównać ceny z tymi dostawami co będą później po zbiorach buraka bo następnie dostawy cukru będą droższe ponieważ droższe jest paliwo. Ot taka ich polityka. Rośnie popyt rosną ceny. To my sami nakręcamy ceny.

rolnik z PIS (, #IP db30a94cb9) Odpowiedz

wczoraj Premier Morawiecki wyraźnie powiedział, że cukier jest, węgiel jest, olej jest. Łgarstwa tfuska powinny zaprowadzić go do ciupy. Ja i moja cała rodzina oraz wszyscy mieszkańcy garwolina zawsze będą głosowali na PiS.

Cukero (, #IP 63f0b4290d) Odpowiedz

Cukier jest tylko supermarkety rozpędzają panikę. Magazyny są pełne tylko chcą podbić cenę, bo po zbiorach buraka następne dostawy będą droższe. Supermarkety chcą zarobić. Tą drożyznę napędzają sami właściciele sklepów, bo jeśli dziś olej jest po 8 zł i półki są pełne to dlaczego na drugi dzień jest już po 12 jak dostawy nie było. I tak jest ze wszystkim. Najbardziej mnie denerwuje ze produkty z naszej rodzimej mleczarni Garwolin są dużo droższe niż z innych. Przecież nie jest daleko i nie wydają krocie na paliwo.

brak cukru (, #IP d81a0a6268) Odpowiedz

Najgorsze, że przez ten cukier to już bimbru nie ma gdzie kupić. Herbatę to można i bez cukru wypić.

Rządy PIS (, #IP 7253766933) Odpowiedz

Jakby PIS wpuścić na pustynię to by piachu zabrakło.

ludzie, w sezonie wakacyjnym robi się dżemy i kompoty na zimę, więc (, #IP 9a9fe97a9c) Odpowiedz

kupuje sie więcej cukru...przestańcie siać panikę

bedok (, #IP ce019606ee) Odpowiedz

ALEŻ TY BYSTRY JEST wow

zauważyłeś bedoku, brawo (, #IP 9a9fe97a9c) Odpowiedz