KurierGarwoliński.pl

czan maj 2022

Wiadomości z Garwolina

Policjanci z Garwolina obchodzili swoje święto

Dodano:
garwolin - Policjanci z Garwolina obchodzili swoje święto

22 lipca odbyły się garwolińskie powiatowe obchody Święta Policji. Jak co roku jest to data szczególna dla funkcjonariuszy. To czas awansów, nominacji, odznaczeń oraz podziękowań dla policjantów i pracowników Policji, ale też i tych, z którymi na co dzień współpracują. Tak było i tym razem.


Dzisiejsze Święto Policji poprzedziła msza święta w intencji policjantów i pracowników policji, którą celebrował kapelan garwolińskiej policji ksiądz prałat Jerzy Kalinka.

Uroczystości kontynuowano na placu przed siedzibą komendy. Wśród zgromadzonych gości byli między innymi: Poseł na Sejm RP Grzegorz Woźniak, Senator Rzeczypospolitej Polskiej Maria Koc, Wicestarosta Powiatu Garwolińskiego Marek Ziędalski, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Garwolińskiego Kazimierz Sionek, burmistrzowie i wójtowie oraz przedstawiciele władz samorządowych, przedstawiciele wymiaru sprawiedliwości i zaprzyjaźnionych służb mundurowych oraz kadra kierownicza garwolińskiej komendy.

REKLAMA:


Podczas uroczystości Komendant Powiatowy Policji w Garwolinie nadkom. Janusz Mularski wręczył funkcjonariuszom akty mianowania na wyższe stopnie. W tym roku jeden policjant otrzymał mianowanie na wyższy stopień w korpusie oficerskim. W korpusie aspirantów awansowanych zostało 39 funkcjonariuszy, a w korpusie podoficerów – 28. W korpusie szeregowych awanse otrzymało 12 młodych policjantów.

W trakcie przemówień dało się słyszeć wiele słów uznania, gratulacji i podziękowań za dotychczasową służbę. W swoim wystąpieniu szef garwolińskich policjantów podkreślał dumę płynącą ze stania na czele jednostki, tworzonej przez wspaniałych i wartościowych ludzi – Chylę przed Wami czoła za Waszą ciężką pracę i służbę, za to, że znaczenie słowa służba każdy z Was doskonale rozumie. Zawsze jesteście do dyspozycji innych. Zawsze pierwsi tam, gdzie trzeba nieść pomoc, bardzo często narażając własne życie po to, aby chronić życie, zdrowie i mienie innych. Niech podejmowane zadania i interwencje zawsze kończą się bezpiecznym powrotem do domu i rodziny – powiedział komendant.

Słowa podziękowania mundurowi usłyszeli również od przedstawicieli parlamentarzystów oraz samorządowców obecnych na uroczystości, którzy życzyli bezpiecznej służby i kolejnych wyróżnień.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Kościół (, #IP 59bb358719) Odpowiedz

Od kiedy Święto policji to święto kościelne?

komisarz Rex (, #IP 6e518b0799) Odpowiedz

Komisarza Nikosia nie awansowali za wybitne zasługi jak to rok temu było.

Colombo (, #IP 7299bc7996) Odpowiedz

To mediów nie zaprosili?

Komnata tajemNIC (, #IP fed34236c6) Odpowiedz

Zaprosza po generalny liftingu. Lifting obiektu i innych ....zaleglosci.