Wiadomości z Garwolina

Spłonęły 3 ha lasu (wideo)

Dodano:
garwolin - Spłonęły 3 ha lasu (wideo)

Wczoraj doszło do pożaru lasu na terenie gminy Maciejowice. W akcji gaśniczej udział wzięło 12 zastępów straży i 2 samoloty gaśnicze Lasów Państwowych.


Wczoraj około godziny 11:00, doszło do pożaru lasu w leśnictwie Krępa, gmina Maciejowice. Pożar został wykryty przez wieżę obserwacyjną na Podzamczu. Pożar rozprzestrzeniał się bardzo szybko, bo wilgotność ściółki leśnej wynosiła około 7,5%.

Na szczęście pożar udało się opanować i nie rozprzestrzenił się na jeszcze większą powierzchnię lasu. Spaleniu uległo ok. 3 hektary lasu.

„- Do działań zadysponowano ponad 10 zastępów Ochotniczej Straży Pożarnej oraz 2 jednostki Państwowej Straży Pożarnej, 2 samoloty gaśnicze Lasów Państwowych, 1 samochód patrolowo-gaśniczy nadleśnictwa oraz pracowników Zakładów Usług Leśnych, którzy zabezpieczyli teraz przed dalszym rozwojem pożaru. Wszyscy pracowali w bardzo trudnych warunkach, temperatura powietrza wynosiła dziś 33°C.
Wszystkim dziękujemy!”
- czytamy na stronie Nadleśnictwa Garwolin.

AKTUALIZACJA 25 lipca 2022:
- O godz. 11.30 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze lasu w miejscowości Domaszew, gm. Maciejowice. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów straży stwierdzono, że pożarem objęty jest młodnik sosnowo-brzozowy. Działania gaśnicze były utrudnione z uwagi na silne zadymienie oraz zagęszczenie drzewostanu. W związku z tym oprócz prądów wody podawanych z pojazdów pożarniczych, dokonano zrzutów wody z samolotów gaśniczych Dromader. Ponadto silne podmuchy wiatru sprzyjały rozwojowi pożaru, który łącznie objął powierzchnię blisko 3 ha lasu. Równolegle z działaniami gaśniczymi służby leśne prowadziły działania mające na celu oddzielenie obszaru objętego pożarem od sąsiednich obszarów leśnych. W akcji trwającej ponad 10 godzin uczestniczyło 7 siedem zastępów PSP oraz 12 zastępów OSP - informuje mł. bryg. Tomasz Biernacki z KP PSP w Garwolinie.

wideo: Jarosław Przydacz,
zdjęcia: Jakub Błędowski i OSP Podebłocie
źródło: Nadleśnictwo Garwolin

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 4

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Gdzie ten pożar? (, #IP d81a0a6268) Odpowiedz

Na żadnym ze zdjęć oraz filmiku nie widać nawet małego płomyka.

sam (, #IP e26d8ceeb6) Odpowiedz

gdzie te wideło ?