Ciekawe tematy z Garwolina

Ślub i wesele w Warszawie - kiedy i od czego zacząć organizację?

Dodano:
garwolin - Ślub i wesele w Warszawie - kiedy i od czego zacząć organizację?

Wesele w stolicy ma swoje jasne i ciemne strony. Z pewnością przytłacza ilość ofert, sal, salonów z sukniami. To jednocześnie konkurencyjne ceny i nieograniczona możliwość wyboru. Najważniejsze, to dobre planowanie i organizacja. Od czego zacząć przygotowywanie wesela? Podpowiadamy!Kiedy zacząć organizację wesela?
Zazwyczaj terminy wesela i ślubu są tak odległe, że wiele par myśli: mamy mnóstwo czasu! Otóż nie do końca: pamiętajcie, że im bliżej daty ślubu, tym mniej terminów oferują sale weselne - ciężko będzie zatem znaleźć tę wymarzoną. Może być też trudniej o dobrego fotografa czy zespół, a goście także nie lubią być zapraszani na ostatnią chwilę, dlatego planowanie wesela zacznijcie najszybciej, jak to możliwe.

Od czego zacząć organizację ślubu i wesela?

Porozmawiajcie ze sobą o Waszych wyobrażeniach
Wesele w stylu rustykalnym, boho, czy glamour? Ustalenie, jak według Was miałby wyglądać Wasz wymarzony ślub jest sprawą prymarną. Porozmawiajcie, czy chcecie huczne wesele, czy kameralną ucztę dla najbliższych. Jak wyobrażacie sobie wystrój wnętrza, czy chcecie zespół, czy DJ-a - to wszystko ma ogromne znaczenie i pozwoli Wam przejść do następnego punktu, czyli budżetu.

Ustalcie budżet
Tak naprawdę nie da sie zorganizować dobrego wesela, jeśli nie wiecie, jakie koszty jesteście w stanie ponieść. Pomyślcie wspólnie nad wydatkami i Określcie przybliżoną kwotę, jaką jesteście w stanie wydać na ślub. W planowaniu organizacji wesela warto ustalić także, kto za co płaci. Sytuacja jest ułatwiona, jeśli macie wspólne konto i za wszystko płacicie sami. Jeśli nie macie wspólnego konta warto też ustalić, kto za co płaci możliwe, że część kwoty otrzymacie od rodziny - wówczas warto znać jej wysokość.

Ustalcie liczbę gości
Ilość  gości na weselu to jeden z najważniejszych jego aspektów. Pozwoli Wam określić ile będziecie musieli wydać. Pamiętajcie, by zaprosić członków z najbliższej rodziny. Zastanówcie się też, czy utrzymujecie z tą osoba kontakt. Nie musicie zapraszać wszystkich znajomych z Facebooka. Ograniczcie się do grona najbliższych znajomych i pomyślcie, kto zostanie Waszym świadkiem i świadkową

Określcie, kiedy chcecie wziąć ślub
Bywa, że narzeczeni pragnie mieć huczne wesele i sami pokrywają wydatki, dlatego potrzebują więcej czasu, by na nie odłożyć. Wy także ustalcie, o jak odległej dacie jest mowa. Wówczas łatwiej będzie Wam rozmawiać o terminach przy wyborze sali weselnej.

Zamówcie salę, zespół i fotografa
To trzy najważniejsze usługi, które najlepiej załatwić jak najszybciej. Przede wszystkim zarezerwujcie salę. Możecie zacząć poszukiwania natychmiast, wykorzystując do tego wolna chwilę - wiele sal weselnych prezentuje swoją ofertę w internecie, dlatego możecie sprawdzić sala weselna Warszawa nie wychodząc z domu! Wybierzcie też DJ-a lub zespół muzyczny - warto się pospieszyć, ponieważ niektóre zespoły mają zajęte terminy na następne  kilka lat! Szybko warto też zarezerwować usługi foto i wideo. Dobry fotograf i kamerzysta to gwarancja pięknej pamiątki z Waszej uroczystości.

Artykuł sponsorowany