Wiadomości z Garwolina

Sulbiny: Ścieżka edukacyjno - ekologiczna i promocja ekologii za 100 tys. zł

Dodano:
garwolin - Sulbiny: Ścieżka edukacyjno - ekologiczna i promocja ekologii za 100 tys. zł

Za około 100 tys. zł gmina Garwolin realizuje inwestycje edukacyjno - ekologiczne. W Sulbinach powstała ścieżka ekologiczna, a 4 września ma się odbyć piknik w ramach promowania postaw proekologicznych.

Prawie 660 000 tys. zł z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie trafiło do dziesięciu gmin z powiatu garwolińskiego. Część tych środków zostanie wykorzystana na usuwanie azbestu. Powstają także nowe ekologiczne ścieżki edukacyjne.

W połowie lipca w Starostwie Powiatowym w Garwolinie zastępca prezesa zarządu WFOŚiGW w Warszawie Kamila Mokrzycka podpisała umowy dotacyjne z dziesięcioma samorządami na usuwanie i unieszkodliwianie wyrobów zawierających azbest oraz inwestycje związane z edukacją ekologiczną i ochroną przyrody.

Gmina Garwolin uzyskała blisko 75 tys. zł na utworzenie Ścieżki Edukacyjno-Ekologicznej w miejscowości Sulbiny. To jednak nie koniec programu. Część środków w ramach zadania wartego około 100 tys. zł (gmina dołoży 25 tys. zł) zostanie przeznaczonych na piknik, który odbędzie się 4 września w Sulbinach.

zdjęcia: GCAK w Sulbinach

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 6

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.