KurierGarwoliński.pl

czan maj 2022

Wiadomości z Garwolina

Nowe miejsca w przedszkolach w Kępie Celejowskiej i w Mariańskim Porzeczu

Dodano:
garwolin - Nowe miejsca w przedszkolach w Kępie Celejowskiej i w Mariańskim Porzeczu

Gmina Wilga realizuje projekty dofinansowane z Funduszy Europejskich pn. Nowe Miejsca Wychowania Przedszkolnego w Gminie Wilga. Dzięki projektowi w przedszkolach w Kępie Celejowskiej i Mariańskim Porzeczu zostaną łącznie utworzone 24 miejsca dla dzieci. Z dodatkowych szkoleń skorzystają też nauczyciele. Dofinansowanie z UE na oba zadania to prawie 650 tys. zł.


Celem projektu realizowanego przez gminę jest wzrost dostępności do wysokiej jakości edukacji przedszkolnej poprzez utworzenie 10 nowych miejsc wychowania przedszkolnego w Mariańskim Porzeczu i 14 w Kępie Celejowskiej, rozszerzenie oferty o dodatkowe zajęcia dla dzieci oraz doskonalenie umiejętności, kompetencji zawodowych nauczycieli OWP do pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym. Łącznie w oddziale w MP ma być 35 dzieci, a w oddziale w KC podobnie.

Placówka w Mariańskim Porzeczu otrzyma dofinansowanie 294 716 zł, a placówka w Kępie Celejowskiej 351 782 zł.

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.