czan maj 2022

Wiadomości z Garwolina

1 sierpnia w Garwolinie. Garwolin pamięta o Powstaniu Warszawskim

Dodano:
garwolin - 1 sierpnia w Garwolinie. Garwolin pamięta o Powstaniu Warszawskim

Dziś o godzinie 17.00 mieszkańcy Garwolina, jak co roku uczcili bohaterów Powstania Warszawskiego.


Race, wspólne odśpiewanie hymnu, a w tle biało-czerwone flagi, transparenty i okrzyki „Cześć i chwała bohaterom” - tak, dokładnie w godzinie „W”, Garwolin oddał hołd powstańcom.

Obchody 78. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, 1 sierpnia odbyły się przed pomnikiem żołnierzy AK. Uroczystości przewodniczył prezes Światowego Związku Żołnierzy AK Obwodu Gołąb w Garwolinie Antoni Frąckiewicz, który punktualnie o godzinie 17:00 dał sygnał rozpoczynający obchody.

Chwilę później wszyscy wspólnie odśpiewali hymn państwowy, a następnie kibice klubów piłkarskich odpalili race z okrzykami : „Cześć i chwała bohaterom”.

REKLAMA:


Na uroczystości zgromadzili się przedstawiciele władz samorządowych, duchowieństwa, instytucji i stowarzyszeń państwowych, między innymi poseł na Sejm RP Grzegorz Woźniak, burmistrz Garwolina Marzena Świeczak, wicestarosta powiatu garwolińskiego Marek Ziędalski. Nie zabrakło również mieszkańców powiatu garwolińskiego, którzy przynieśli ze sobą biało-czerwone flagi i transparenty.

Następnie delegacje złożyły kwiaty i znicze przed pomnikiem.  Po uroczystościach, w kolegiacie została odprawiona msza święta w intencji Powstańców Warszawskich.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 87

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.