czan maj 2022

Wiadomości z Garwolina

Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (25 do 31 lipca 2022 r. )

Dodano:
garwolin - Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (25 do 31 lipca 2022 r. )

Działania strażaków z powiatu garwolińskiego w minionym tygodniu.25 lipca 2022 r.
Przed godz. 4 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze sadzy w kominie budynku mieszkalnego w Pilawie. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wygaszeniu pieca oraz podaniu proszku gaśniczego przez wyczystkę do komina. W akcji trwającej ponad jedną godzinę udział brał jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP.

Po godz. 18 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Garwolinie wpłynęła informacja, że w miejscowości Zabruzdy pali się zborze na pniu. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu prądów wody. W akcji trwającej prawie dwie godziny udział brał jeden zastęp PSP oraz pięć zastępów OSP.

26 lipca 2022 r.
Po godz. 14 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze lasu w miejscowości Nowiny Sobolewskie. Działania straży pożarnej polegały na podaniu prądów wody na palącą się powierzchnię. Podczas dogaszania i przelewania pogorzeliska spadły intensywne opady deszczu, co ułatwiło działania gaśnicze. W akcji trwającej ponad trzy godziny udział brały dwa zastępy PSP oraz cztery zastępy OSP.

Po godz. 14 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Garwolinie wpłynęła informacja, że w miejscowości Wola Korycka pali się rżysko. Działania straży pożarnej polegały na podaniu trzech prądów wody na palącą się powierzchnię. W akcji trwającej niespełna jedną godzinę udział brały trzy zastępy OSP.

Przed godz. 16 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zderzeniu drogowym na trasie S17 w miejscowości Ostrożeń, gdzie w przyczepce ciągniętej przez samochód osobowy urwała się oś. Przewożony ładunek w postaci drewna rozsypał się na drogę ekspresową. Działania straży pożarnej polegające na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia trwały ponad jedną godzinę.

28 lipca 2022 r.
Po godz. 16 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Garwolinie wpłynęła informacja, że w miejscowości Słup Pierwszy doszło do zderzenia samochodu osobowego z motocyklem. W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały dwie osoby jadące motocyklem. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia poprzez wyłączenie drogi z ruchu oraz udzieleniu osobom poszkodowanym kwalifikowanej pierwszej pomocy. W akcji trwającej trzy godziny udział brał jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP.

zdjęcie: archiwum KG

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.