KurierGarwoliński.pl

czan maj 2022

Wiadomości z Garwolina

Ruszyła 42. Pielgrzymka Na Jasną Górę (wideo)

Dodano:
garwolin - Ruszyła 42. Pielgrzymka Na Jasną Górę (wideo)

Garwolińskie siódemki już na szlaku 42. Pielgrzymki na Jasną Górę. Dziś pielgrzymi z Garwolina dotrą do Maciejowic a 14 sierpnia na Jasną Górę.


Dziś o godzinie 6.30 w garwolińskiej kolegiacie rozpoczęła się Msza Święta, po której na trasę wyruszyli pielgrzymi 42. Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej na Jasną Górę. Mieszkańcy Garwolina wędrują do Matki Bożej w dwóch grupach.

Przed pielgrzymami z Garwolina ponad 300 kilometrów wędrówki. Dziś pątnicy dotrą do Maciejowic, jutro do Dęblina i tak dalej, aby 14 sierpnia podejść przed Cudowny Obraz Matki Bożej Częstochowskiej.

Dziś rano w kościele parafialnym w Wildze odbyła się Msza Święta rozpoczynająca pielgrzymowanie grupy nadwiślańskiej 7c. Na pielgrzymkę wyruszy też grupa 9c z Gończyc.


Do garwolińskich siódemek dołączy grupa 9b z Łaskarzewa. Na trasie pielgrzymki nie może też zabraknąć grupy 9A z dekanatu żelechowskiego, która wyruszy jutro.

Hasło tegorocznej pielgrzymki, to Rodzina Nadzieją Kościoła.

AKTUALIZACJA 13.49. Dodatkowe zdjecia: UM Garwolin, parafia pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Garwolinie


zdjęcia: FB  Kolegiata Garwolin

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 46

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Xxx (, #IP 4a9956842c) Odpowiedz

Życie to wystarczająca pielgrzymka żeby ją zapamiętać po wsze czasy niestety przeważnie jest to kiepska pielgrzymka bo życie to nie je bajka.

+ (, #IP d584a064ca) Odpowiedz

SZCZĘŚĆ BOŻE PIELGRZYMOM