czan maj 2022

Wiadomości z Garwolina

Posłom nie przeszkadza współpraca z samorządami gloryfikującymi OUN-UPA

Dodano:
garwolin - Posłom nie przeszkadza współpraca z samorządami gloryfikującymi OUN-UPA

5 sierpnia Sejm przyjął uchwałę w sprawie nawiązania i wzmocnienia współpracy między samorządami Polski i Ukrainy i jednocześnie odrzucił poprawkę by z współpracy między samorządami Polski i Ukrainy wyłączyć te, które gloryfikują OUN-UPA, Banderę, Szuchewycza - organizacje i osoby odpowiedzialne za ludobójstwo Polaków na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej. Sprawdź jak głosowali posłowie z okręgu nr 18.Większości posłów nie obchodzi, czy jakieś samorządy ukraińskie gloryfikują OUN-UPA, Banderę i Szuchewycza - organizacje i osoby odpowiedzialne za rasistowskie ludobójstwo około 100 tys. Polaków. 5 sierpnia  Sejm przyjął uchwałę w sprawie nawiązania i wzmocnienia współpracy między samorządami Polski i Ukrainy. Konfederacja zaproponowała poprawkę, by z współpracy między samorządami Polski i Ukrainy wyłączyć te, które gloryfikują OUN-UPA i ich przywódców. Sejm odrzucił tę poprawkę.


Kto głosował przeciw poprawce o odrzuceniu współpracy z samorządami gloryfikującymi OUP-UPA?

PiSArkadiusz Czartoryski


Maciej Górski


Henryk Kowalczyk


Daniel Milewski


Krzysztof Tchórzewski


Teresa Wargocka


Grzegorz Woźniak


Marek Zagórski


KO


Kamila Gasiuk-Pihowicz


Czesław Mroczek


KP


Marek Sawicki

Za poprawką Konfederacji głosowali:

PiSAnna Siarkowska

W naszym okręgu wyborczym jedynie poseł Siarkowska dostrzega problem gloryfikacji organizacji odpowiedzialnych za ludobójstwo Polaków.

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Historia (, #IP 62ff5cb99c) Odpowiedz

Zanim zaczniecie tak bardzo nienawidzić Ukraińców poczytajcie sobie co było powodem walk UPA. Poczytajcie co robili Polacy wcześniej. Porównajcie to z walkami Polski o odzyskanie niepodległości.

Pietras (, #IP 582195ae10) Odpowiedz

Nie dobra o tym mówić. Czekam aż zaczną ukraińskim bohaterom stawiać pomniki na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie. Na marginesie ten artykuł mógłby się nazywać słudzy narodu ...

Toldi (, #IP 16f8ee1bf4) Odpowiedz

Niech jeszcze odśpiewają Czerwoną Kalinę. Co tu się dzieje, czytam że Ukraińcy walczyli w Powstaniu Warszawskim? A bestialskich zbrodni dokonywały oddziały Rosyjskie. Szok.

Ważne (, #IP 851e161d19) Odpowiedz

Brawo dla p. Siarkowsiej