KurierGarwoliński.pl

czan maj 2022

Wiadomości z Garwolina

Podpisali umowę na rozbudowę przedszkola w Górznie

Dodano:
garwolin - Podpisali umowę na rozbudowę przedszkola w Górznie

Dziś przedstawiciele samorządu gminy Górzno podpisali umowę z firmą budowlaną Sylwestra Sitka, na rozbudowę przedszkola samorządowego w Górznie. Kiedy nowa część budynku będzie będzie dostępna dla dzieci?

- Dziś została podpisana umowa i myślę, że już niedługo wykonawca wejdzie na teren budowy. Wykonawca jest z naszego powiatu, mam nadzieję, że inwestycja sprawnie przebiegnie. Zadanie ma być wykonane w ciągu 12 miesięcy od podpisania umowy – mówił podczas dzisiejszej konferencji wójt gminy Górzno Waldemar Sabak.

- Bardzo się cieszę, że gmina Górzno korzysta z tych programów (Polski Ład – przyp. red.), żeby wyrównać szanse, żeby dać szansę mieszkańcom, żeby wspomóc tych, którzy chcą jeszcze aktywnie pracować, aktywnie żyć, żeby mogli dzieci skierować do przedszkola, do żłobka – mówił wicewojewoda mazowiecki Sylwester Dąbrowski.

W związku z dużym zainteresowaniem opieką przedszkolną, samorząd przerobił tymczasowo szatnie i salę rekreacyjną w przedszkolu na pomieszczenia lekcyjne, tak by wszystkie zapisane na zajęcia dzieci mogły korzystać z opieki. Rozbudowa przedszkola jest koniecznością.

REKLAMA:


W dzisiejszej konferencji oprócz wójta i wicewojewody udział wzięła skarbnik gminy Grażyna Szewczyk, przewodniczący rady gminy Górzno Krzysztof Skwarek, wykonawca inwestycji Sylwester Sitek, inspektor nadzoru budowlanego Janusz Krawczyk i dyrektor przedszkola w Górznie Monika Błażejczyk.

1200 metrów za 6 mln zł
Nowy obiekt będzie miał docelowo około 1200 metrów powierzchni użytkowej, ale na razie samorząd zagospodaruje tylko parter. Na dole będzie 5 sal lekcyjnych, jadalnia i szatnia. Całość będzie połączona z istniejącym przedszkolem. Inwestycja będzie kosztowała około 6 mln zł, z czego 4 mln to środki RFIL, a 2 mln to środki samorządu.

1 września 2023 dzieci będą już korzystały z nowej części przedszkola.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 10

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.