KurierGarwoliński.pl

czan maj 2022

Wiadomości z Garwolina

Podczas kontroli posłużył się cudzym dokumentem. Miał ku temu powód…

Dodano:
garwolin - Podczas kontroli posłużył się cudzym dokumentem. Miał ku temu powód…

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie w związku z ujawnionym wykroczeniem zatrzymali do kontroli pojazd osobowy. Kierujący okazał policjantom prawo jazdy i dowód osobisty. Wizerunek mężczyzny na dokumencie nie zgadzał się jednak z wyglądem kierującego. Okazało się, że 44-latek miał powód, by posłużyć się cudzym blankietem…

- Garwolińscy funkcjonariusze zwrócili uwagę na volkswagena, który jechał drogą ekspresową S17. Na wysokości Górzna przekroczył dozwoloną prędkość o 29 km/h i rozpędził się do 149 km/h. Policjanci zatrzymali pojazd do kontroli drogowej. 44-letni kierowca przedstawił zgodnie z przepisami dokumenty i nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że osoba na zdjęciu nie wyglądała jak on. Mieszkaniec Lublina okazał policjantom jako swoje prawo jazdy i dowód osobisty wystawione na inne nazwisko. Funkcjonariusze wykazali się czujnością i szybko ustalili właściwe dane mężczyzny. Okazało się, że ”prawdziwy” kierujący ma zakaz prowadzenia pojazdów, orzeczony przez sąd w Grodzisku Mazowieckim – informuje mł. asp. Małgorzata Pychner, rzecznik prasowy KPP w Garwolinie.

REKLAMA:


Sprawa znajdzie swój finał w sądzie. Posługiwanie się cudzym dokumentem jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do 2 lat, zaś za niestosowanie się do orzeczonych środków karnych grozi do 5 lat więzienia.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.