KurierGarwoliński.pl

czan maj 2022

Wiadomości z Garwolina

Czy szkoły są przygotowane na niskie zimowe temperatury?

Dodano:
garwolin - Czy szkoły są przygotowane na niskie zimowe temperatury?

Problem z dostępnością surowców do ogrzewania domów, mieszkań, szkół, firm i przedsiębiorstw jest omawiany w mediach od miesięcy. Jak szkoły prowadzone przez miasto Garwolin i powiat garwoliński są przygotowane na zimę? Czy szkoły zostaną zamknięte w czasie niskich temperatur?


Projekt MEiN

Nauka zdalna w roku 22/23 może być wprowadzona, kiedy wystąpią pewne zagrożenia. Nowe rozporządzenie w tej sprawie forsuje właśnie MEiN.
- Zagrożenie to, jak wskazano, może wystąpić w związku z organizacją i przebiegiem imprez ogólnopolskich lub międzynarodowych, nieodpowiedniej temperatury zewnętrznej lub w pomieszczeniach, w których są prowadzone zajęcia z uczniami, zagrażającej zdrowiu uczniów, zagrożenia związanego z sytuacją epidemiologiczną lub innego nadzwyczajnego zdarzenia – informuje radiozet.pl

"dyrektor przedszkola, szkoły i placówki albo osoba kierująca inną formą wychowania przedszkolnego będą obowiązani do zorganizowania zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość, w sytuacji, gdy zajęcia zostaną zawieszone z powodu zaistnienia okoliczności" - zapisano w projekcie.

Nie od dziś wiadomo, że surowców potrzebnych do ogrzewania na rynku zwyczajnie brakuje.

REKLAMA:


Miasto Garwolin nie daje gwarancji
„Czy samorząd miasta Garwolin gwarantuje, że w szkołach na terenie Garwolina temperatura w okresie jesienno-zimowo-wiosennym (2022-2023) będzie na tyle komfortowa, że zajęcia w szkołach będą odbywały się normalnie, bez konieczności przebywania w szkołach w kurtkach czy konieczności wysyłania dzieci na zdalne nauczanie?” - Jak władze miasta odpowiadają na to pytanie?
- Miasto Garwolin gwarancji takiej udzielić nie może, gdyż nie jest dostawcą źródła ciepła – odpowiada sekretarz miasta Cezary Tudek.

Szkoła Podstawowa nr 5 podłączona jest do systemu grzewczego z Kotłowni Rejonowej PWiK i wydaje się, że w tej placówce nie powinno być problemów. Zagadką jest czy państwo polskie zabezpieczy na tyle dużo gazu, by dogrzane były również: Szkoła nr 1 na Żwirki i Wigury i Szkoła nr 2 przy ul. Aleja Legionów.

Czy szkoły powiatowe przygotowane są na niskie zimowe temperatury?
- Szkoły, dla których organem prowadzącym jest Powiat Garwoliński są przygotowane na niskie, zimowe temperatury – odpowiada krótko starostwo.

Najprawdopodobniej to praktyka da nam wiedzę o przygotowaniu miejskich i powiatowych szkół.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.