KurierGarwoliński.pl

czan maj 2022

Wiadomości z Garwolina

Kolejne zmiany w dietach radnych powiatowych?

Dodano:
garwolin - Kolejne zmiany w dietach radnych powiatowych?

Na wtorkowej sesji rady powiatu miał być rozpatrywany wniosek grupy radnych o zmiany w wysokościach diet radnych. Ich zdaniem istnieje za duża dysproporcja pomiędzy dietami radnych tzw. funkcyjnych, a dietami radnych niemających funkcji przewodniczącego czy wiceprzewodniczącego komisji.

Radny Marcin Kobus (PSL) wraz z grupą radnych zaproponował zmiany w wysokości diet radnych. Jego zdaniem dysproporcja pomiędzy przewodniczącym rady powiatu i radnymi funkcyjnymi (PiS) jest za duża względem radnych „niefunkcyjnych”. Radny zaznacza, że nikt z opozycji PSL nie ma funkcji przewodniczącego lub wiceprzewodniczącego w komisjach. Jedynym radnym z opozycji, który ma funkcję przewodniczącego komisji jest Norbert Wilbik z Klubu Radnych „Wspólnie dla Powiatu”.

Radny Kobus zaznacza, że aktualne diety radnych „niefunkcyjnych” wynoszą około 1400 zł, a dieta przewodniczącego rady powiatu to 3650zł. Radny przytacza przykłady z powiatów ościennych, gdzie różnica w dietach radnych to 1000 – 1200zł. W powiecie garwolińskim różnica między przewodniczącym rady a radnym bez żadnej funkcji to 2250zł.

Dokładna treść propozycji radnych nie jest znana mediom. Biuro obsługi rady otrzymało pytanie od KG w sprawie dokumentu 10 sierpnia, a dziś przypomina, że ma 14 dni na odpowiedź w tej sprawie. Z kolei radny Kobus przebywa obecnie na urlopie i nie ma możliwości przedstawienia dokumentu.

Propozycja radnych zdjęta z obrad
Na początku wtorkowej sesji starosta Mirosław Walicki poprosił o zdjęcie punktu dotyczącego zmiany wysokości diet radnych z obrad.
- Panie przewodniczący, wysoka rado, w związku z wątpliwościami i różnicami jeśli chodzi o treść uchwały dotyczącej w punkcie piątym podjęcia uchwały w sprawie wysokości i zasad przyznawania diety oraz zwrotu kosztów podróży służbowych radnych powiatu garwolińskiego oraz niezaopiniowaniu tego projektu uchwały przez komisję finansową, bardzo proszę o zdjęcie tego punktu z dzisiejszego porządku obrad – prosił starosta.

Za zdjęciem uchwały z porządku obrad głosowało 14 radnych.

Trudno spodziewać się, żeby rada przy aktualnej inflacji zgodziła się na obniżkę diet. Wydaje się, że jedyna zmiana jaka może nastąpić, to podwyżka diety radnym nieposiadającym funkcji w komisjach.

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Ktos (, #IP 48c636484e) Odpowiedz

Tu powinien być rtykul o imprezie w Laskarzewie a nie o radnych. Niezły trik, a wy z nim ha h hi

mini propozycja dla socjalnych dopłat. (, #IP bab389484e) Odpowiedz

Kurier garwolinski powinien przedstawic zestawienie zbiorcze z calego powiatu. Gdzie i ile w gminach i w powiecie. Od starosty, burmistrza, wojta, radnych.

(, #IP 48c636484e) Odpowiedz

Artykuł o Laskarzewie

(, #IP 3b6d77b42f) Odpowiedz

Żenada diety dla radnych w górę?A kiedy diety dla sołtysów.

Olo (, #IP 0abda668e2) Odpowiedz

To radni nie pracują społecznie ?To dopiero darmozjady za publiczne pieniądze .A te pisory z działek to brak słów

Belmondziak (, #IP dd3d70ea32) Odpowiedz

Każdy powinien mieć tyle samo.

Banda tłustych lokalnych kotów (, #IP d8cf907ed7) Odpowiedz

Tej bandzie opasłych kotów z powiatu ciągle mało. Koryto powoli się kończy i koty wpadają w panikę tzn. trzeba doić jak najwięcej. Wstyd, wstyd, wstyd, żeby takie pomysły wogóle padały w obecnej sytuacji.

Gosc (, #IP 31aa0fa3ca) Odpowiedz

Dieta to dieta a nie full wypas.zaciskac pasa lub do łopaty.

a w Puławach.. (, #IP fcf52f2c80) Odpowiedz

radny, który nie pełni żadnych funkcji, otrzyma 1594 zł Wiceprzewodniczący komisji dostanie na rękę 1739 zł a jej przewodniczący 1884 zł . Może trzeba obniżyc?

Gość 2 (, #IP 0ad165ec2c) Odpowiedz

Dokładnie tak i Puławy to nie taki zaścianek jak ten grajdoł

diety (, #IP 5f048acd4b) Odpowiedz

Redakcja powinna też poprosić o zestawienie posiedzeń rady i komisji a także udziału poszczególnych radnych . Należy zaznaczyć ,że diety nie są opodatkowane i są to kwoty netto. Opozycja, głosowała wcześniej za maksymalnymi stawkami , również dla starosty z wyrównaniem ( około 50 tyś )