czan maj 2022

Wiadomości z Garwolina

Policjanci odzyskali rower, który sprawca sprzedał w lombardzie

Dodano:
garwolin - Policjanci odzyskali rower, który sprawca sprzedał w lombardzie

W wyniku policyjnych ustaleń, funkcjonariusze pilawskiego posterunku odzyskali skradziony rower, który sprawca sprzedał w lombardzie na terenie innego powiatu. Jednoślad został zabezpieczony, a sprawca kradzieży stanie przed sądem. Zgodnie z kodeksem wykroczeń podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

Policjanci z Pilawy prowadzili sprawę skradzionego roweru, którego wartość właściciel oszacował na kwotę 500 złotych. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że sprawca wysiadł z pociągu na stacji PKP w Pilawie. Mężczyzna wykorzystał brak zabezpieczeń i zabrał stojący tam rower. Następnie wsiadł z powrotem do pociągu i odjechał. W wyniku podjętych działań policjanci ustalili, że sprawca sprzedał jednoślad w lombardzie na terenie Otwocka. W wyniku współpracy z funkcjonariuszami z tamtejszej jednostki rower został zabezpieczony i po wykonaniu niezbędnych czynności powrócił do właściciela.

REKLAMA:


25-letni mężczyzna, który dokonał kradzieży przyznał się do jej popełnienia. Niebawem stanie przed sądem. Grozi mu kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

Sezon rowerowy trwa. Rower to środek transportu, który często pada łupem złodziei. Policjanci pracują nad sprawami ich kradzieży i zatrzymują sprawców tych przestępstw lub wykroczeń. Większość zdarzeń ma wspólny mianownik - nieskuteczne zabezpieczenie jednośladu. Jak pokazuje doświadczenie, przypadki kradzieży można w znacznym stopniu ograniczyć, pamiętając o tym, że okazja czyni złodzieja. Rowery kradzione są z klatek schodowych, sprzed sklepów, hal garażowych, domów czy piwnic. Dlatego zawsze należy pamiętać o skutecznym zabezpieczeniu mienia.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.