KurierGarwoliński.pl

czan maj 2022

Ciekawe tematy z Garwolina

Anna Maria Siarkowska komentuje kapitulację rządu w sprawie aborcji

Dodano:
garwolin - Anna Maria Siarkowska komentuje kapitulację rządu w sprawie aborcji

Poseł Anna Maria Siarkowska z naszego okręgu wyborczego skomentowała na Facebooku kapitulację rządu RP na forum ONZ w sprawie aborcji. Poseł podkreśla, że w imieniu Polski i pozostałych państw Unii Europejskiej na forum ONZ wystąpił przedstawiciel Czech, który poparł rezolucję, a na koniec polska delegacja nie wyraziła sprzeciwu co do jej treści i uchyliła się od głosowania.


- Na 77. sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ doszło do skandalicznego zachowania polskiego przedstawicielstwa. Polska delegacja nie wzięła udziału w głosowaniu nad rezolucją zawierającą wezwania niezgodne z polską konstytucją. Co więcej, była współinicjatorem owej rezolucji i pozwoliła, by w imieniu Polski i pozostałych państw Unii Europejskiej na forum ONZ wystąpił przedstawiciel Czech, który poparł rezolucję –
już na wstępie swojego wpisu podkreśla poseł Anna Maria Siarkowska.

Parlamentarzystka wyjaśnia, że w rezolucji pod nazwą „Współpraca międzynarodowa w zakresie dostępu do wymiaru sprawiedliwości i pomocy dla ofiar przemocy seksualnej”, wkraje zrzeszone w ONZ zostały wezwane do promowania i ochrony tzw. „praw seksualnych i reprodukcyjnych” oraz „bezpiecznej aborcji”.  - To wezwanie stoi w jawnej sprzeczności z polską konstytucją, która gwarantuje ochronę prawną życia każdego człowieka od poczęcia – zaznacza parlamentarzystka.

REKLAMA:


- Postępowanie polskiej delegacji stoi w sprzeczności z deklaracjami polskiego rządu o zakończeniu polityki uległości wobec UE i wyraźnym artykułowaniu polskiego stanowiska na arenie międzynarodowej – dodaje Siarkowska.

- Aby zachować unijną jednomyślność, Polska nie wyraziła sprzeciwu w sprawie rezolucji dotyczącej aborcji. Co więcej, wystąpiła w roli jej inicjatora, wraz z pozostałymi państwami UE. Po interwencji posłów Zjednoczonej Prawicy, z polskiego MSZ zostały wysłane instrukcje, które wyrażały brak poparcia dla tej rezolucji ze strony Polski. Polska delegacja zamiast oczekiwanego przez posłów sprzeciwu w głosowaniu nad tą rezolucją, chcąc zachować wcześniejsze ustalenia i jednomyślność państw członkowskich UE, nie wzięła w ogóle udziału w głosowaniu – twierdzi poseł.

Anna Maria Siarkowska zadeklarowała, że zwróci się do MSZ w celu wyjaśnienia całej sytuacji i wyciągnięcia konsekwencji wobec osób, które doprowadziły do tego skandalu. Cały wpis parlamentarzystki poniżej:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Gil (, #IP 8f2956412f) Odpowiedz

Przerażające jest w jaki sposób takie osoby są wybierane do Sejmu i kto na nie głosuje. A potem się dziwią że inflacja, Polskie Łady itp bzdury wprowadzają

Marley (, #IP 5f048acd4b) Odpowiedz

Nie dajcie się nabrać. Ta Pani, to taka zmyłka pisu udająca wewnętrzną opozycję /tak jak zresztą wszyscy ziobryści/, której zadaniem jest przejmowanie ewentualnych głosów elektoratu konserwatywnego, chadeckiego, antysocjalistycznego, antysystemowego i antymagdalenkowego. Dużo krzyku w mediach i rzekomej odrębności poglądowej od kaczystów - tym więcej, im bliżej wyborów - a w decydujących momentach chroniczny brak jajec i głosowanie zgodnie z poleceniami karakana i jego dworu. Tacy sami zdrajcy. Tfu i na pohybel! Wszyscy WON!

Pietras (, #IP 4f085663a7) Odpowiedz

Celna uwaga, chociaż mam odrobinę nadziei, że ta Pani to tak trochę szczera w tym jest - tej po ludzku.

Poseł (, #IP 62ff5cb99c) Odpowiedz

Dobrze że to jeszcze tylko chwila i takich posłów jak ta Pani może nie będzie już w naszym parlamencie.