czan maj 2022

Rozrywka | Kultura Garwolin

Udane dożynki w Jaźwinach

Dodano:
garwolin - Udane dożynki w Jaźwinach

Frekwencja dopisała, organizacja imprezy stała na najwyższym poziomie. Jedyne co nie dopisało to pogoda, która 11 września była wyjątkowo uciążliwa. Na szczęście nie popsuła ona nastroju mieszkańców gminy Pilawa, którzy włożyli mnóstwo pracy w obchody święta plonów w Jaźwinach.

Dożynki w Jaźwinach rozpoczęły się przemarszem korowodu pod scenę rozstawioną niedaleko świetlicy wiejskiej. O 14.00 Mszę Świętą koncelebrowaną przy pomocy księży z powiatu garwolińskiego odprawił i homilię wygłosił ks. Krzysztof Samsel. Po nabożeństwie  krótki koncert dała Orkiestra Dęta z Pilawy. Ceremoniał dożynkowy i przemówienia zaproszonych gości zamknęły oficjalną część wydarzenia.

- Dożynki to radosne święto, które jest ukoronowaniem całorocznego trudu rolników i ich rodzin, którzy codzienną ciężką pracą wytwarzają nasz chleb będący symbolem życia, dostatku, pomyślności i pewności jutra – mówiła burmistrz miasta i gminy Pilawa Albina Łubian. - Rolnicy pracują niezależnie od pogody – czasem w słońcu czy w deszczu tak jak dzisiaj. W takim dniu jak dzisiejszy zawsze utożsamiamy się z rolnikami i ich ciężką pracą. Doceniamy efekty całorocznej pracy i dziękujemy za ten najwyższy dar rolniczego trudu, dziękujemy za chleb. Z wdzięcznością pochylamy głowę przed tymi, którzy na tej ziemi pracują. Wiemy, że niewielu z nas chce dzisiaj pracować na ziemi, bo jest to ciężka odpowiedzialna praca i coraz mniej opłacalna – mówiła włodarz.

REKLAMA:


Głos zabrali też: poseł na Sejm RP Grzegorz Woźniak, była poseł Stanisława Prządka i wicestarosta powiatu garwolińskiego Marek Ziędalski.

Występy okazją do zaprezentowania się szerszej publicznośći
Następnie miejsce miały występy lokalnych zespołów: „Stokrotki” z PSP w Puznówce, Uczniowie PSP w Trabkach, „Mała Gocławianka” z PSP w Goclawiu, KGW „Jaźwinianki” z Jaźwin i  KGW „Lipowianki” z Lipówek. Najwięcej emocji wzbudziły oczywiście występy dzieci.

Na scenie pojawił się też Zespół Folklorystyczny „Piskorze”, kabaret Moherowe Berety, Candy
i Hit Boyz.

Gwiazdą wieczoru był Bayera.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 231

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.