KurierGarwoliński.pl

czan maj 2022

Ciekawe tematy z Garwolina

Taki obiekt powstanie w Góraszce

Dodano:
garwolin - Taki obiekt powstanie w Góraszce

Częścią inwestycji o nazwie Projekt Góraszka będzie wielofunkcyjny kompleks obiektów o GLA 45 tys. mkw. Konkurs na koncepcję wygrała pracownia SUD Architectes. W obiekcie oprócz sklepów znaleźć mają się: aquapark, wielkopowierzchniowy market budowlany, centrum medyczne, centrum fitness, strefa restauracyjna, kino, obiekty gastronomiczne typu drive-thru i stacja paliw. Zadanie, które postawił sobie Nhood Polska ma zostać zrealizowane w 2025r.Projekt Góraszka jest przedsięwzięciem mixed-use o łącznym GLA blisko 74 tys. mkw., nad którym obecnie pracuje Nhood Polska.

Konkurs na wielofunkcyjny kompleks w ramach Projektu Góraszka wygrała pracownia SUD Architectes

Nhood Polska przeprowadził konkurs na koncepcje architektoniczną wielofunkcyjnego kompleksu obiektów o powierzchni GLA ponad 45 tys. mkw., w którym w przyszłości znajdą się retail park, outlet, hipermarket, centrum medyczne, centrum fitness, strefa restauracyjna oraz kino.
Najlepsze rozwiązania funkcjonalne i estetyczne zaproponowała międzynarodowa pracowania architektoniczna SUD Architectes.
– Koncepcja zaproponowana przez SUD Architectes wyróżniała się założeniami wizualnymi, w tym synergią pomiędzy zaplanowanymi elementami obiektu. Zależało nam na tym, żeby projekt wkomponował się w otoczenie i łączył planowane budynki z funkcjonującym już rodzinnym centrum rozrywki Majaland, a także uwzględniał specyfikę otoczenia – mówi Marcin Stokowiec, dyrektor rozwoju Nhood Polska.
 

REKLAMA:


Innowacyjne podejście do budowy i użytkowania Nhood Polska i SUD Architectes
Pracownia SUD Architectes zaproponowała projekt nowoczesnego kompleksu otulonego zielenią, z otwartą przestrzenią, w którym przeplatają się funkcje handlowe, usługowe, gastronomiczne, rozrywkowe i sportowe. Pasaże i promenady handlowe będą częściowo zadaszone i jednocześnie otwarte na otaczającą przestrzeń zewnętrzną, co w sprzyjających warunkach atmosferycznych będzie dodatkową atrakcją dla klientów. Zaproponowane elementy architektury poprzez swoje kształty nawiązują do natury. Można w nich również odnaleźć inspiracje tradycyjnym rzemiosłem Mazowsza, a także nawiązania do dawnego lotniska Góraszka. Będzie to obiekt nowej generacji, jakiego w Polsce jeszcze nie ma.


Projekt architektoniczny zakłada zastosowanie produkowanych lokalnie materiałów budowlanych, w tym naturalnego drewna i kamienia. Wybudowane obiekty ma charakteryzować niskie zużycie energii, pochodzącej w przeważającej części ze zrównoważonych źródeł, w tym paneli fotowoltaicznych. Projekt w Góraszce zakłada również zastosowanie rozwiązań zapewniających retencję wód opadowych i wykorzystanie jej na potrzeby kompleksu. Będą wśród nich ogrody deszczowe czy zielone dachy z ekstensywną zielenią. Woda zgromadzona w zbiorniku retencyjnym zostanie wykorzystana do podlewania zieleni na terenie kompleksu.

mat. pras., opr. AS

Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Nawiązanie (, #IP 95ad9fc5ff) Odpowiedz

Przez wiele lat było tam lotnisko. Myślę, że jakiś akcent nawiązujący do tego to byłby dobry pomysł.