KurierGarwoliński.pl

czan maj 2022

Garwolin Sport

Zawodnicy Wilgi zdobyli cenne punkty dla miasta Garwolin

Dodano:
garwolin - Zawodnicy Wilgi zdobyli cenne punkty dla miasta Garwolin

11 września przy deszczowej pogodzie zawodnicy z województwa Warmińsko- Mazurskiego i Mazowieckiego walczyli o punkty do Ogólnopolskiego Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży oraz o rankingowy awans do Mistrzostw Polski U-16, nazywanych inaczej Małym Memoriałem Janusza Kusocińskiego. Zawodnicy Wilgi Garwolin bardzo dobrze poradzili sobie w tej rywalizacji.


Organizatorem radomskich Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w Lekkiej Atletyce, był Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki w Radomiu.

Startujący w tej imprezie młodzicy Wilgi Garwolin, którzy debiutowali w imprezie ogólnopolskiej rangi nie zawiedli i zdobyli dla barw klubu, miasta, powiatu i województwa, osiem cennych punktów.

REKLAMA:


Szczegółowe wyniki zawodników Wilgi
Uzyskali je: Wojciech Grzegrzółka, który w biegu na 1000m zajął trzecie miejsce  z wynikiem nowego rekordu życiowego 2.48.25s, Małgorzata Dębecka w rzucie dyskiem 0,75 kg – 28,17m – rek. życiowy oraz  rzucie  oszczepem – 30.76m – rek. życiowy, Julia Kusińska skok w dal – 4.48 m, rek. życiowy, Agata Świesiulska - wieloskok – 9.31m oraz Szymon Kołnierzak – bieg na 2000m – 7.15.30s, również rekord życiowy.

Największe szanse na start w Mistrzostwach Polski mają:  Małgorzata Dębecka – oszczep i dysk, gdzie powołania otrzyma 20 najlepszych wyników i Wojciech Grzegrzółka – 1000m lub 2000 m. W biegach długich awans z listy rankingowej, uzyska po 32 zawodników.  

Zadanie jest współfinansowane ze środków Urzędu Miasta Garwolina w ramach zadania publicznego.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 3

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.