KurierGarwoliński.pl

czan maj 2022

Wiadomości z Garwolina

Włodarze wzięli udział w wyjeździe studyjnym do Hiszpanii

Dodano:
garwolin - Włodarze wzięli udział w wyjeździe studyjnym do Hiszpanii

Na przełomie czerwca i lipca wójtowie z gmin: Borowie, Maciejowice, Miastków Kościelny, Sobolew i Wilga oraz burmistrz miasta i gminy Pilawa, burmistrz Garwolina i starosta garwoliński, wzięli udział w wyjeździe studyjnym do Hiszpanii finansowanym z PROW, czyli przez podatników. Wyjazd miał na celu m. in.: ''poznanie rozwiązań, których na naszym obszarze nie ma, a które są atrakcyjne i możliwe do wykorzystania''. Nie ma relacji z tego wydarzenia.
Kto brał udział w projekcie organizowanym przez LGD w lipcu tego roku w Hiszpanii?
Wyjazd odbył się w dniach od 27 czerwca - 1 lipca 2022. Miejscem przylotu był Madryt, a z miasta Oviedo organizowane były wizyty studyjne.
Wyjazd studyjny do Hiszpanii był częścią projektu współpracy o akronimie APLLE, realizowanego na obszarze działania LGD Forum Powiatu Garwolińskiego, LGD Natura i Kultura oraz LGD Ziemi Mińskiej. W wyjeździe studyjnym do Hiszpanii uczestniczyli przedstawiciele wszystkich trzech lokalnych grup działania, w sumie 68 osób. W projekcie udział wzięli też wójtowie z gmin: Borowie, Maciejowice, Miastków Kościelny, Sobolew i Wilga oraz burmistrz miasta i gminy Pilawa, burmistrz Garwolina i starosta garwoliński.

Jakie były cele projektu?
Projekt współpracy APPLE ma charakter międzynarodowy i realizowany jest na obszarze trzech LGD z Polski w partnerstwie z LGD Hiszpańskim Asociación para el Desarrollo Rural Integral de la Comarca de la Sidra.

Ideą łączącą 4 Lokalne Grupy Działania jest współpraca międzynarodowa  oraz rozwój kompetencji lokalnej społeczności. Projekt APPLE ma za zadanie umożliwić mieszkańcom obszarów partnerskich LGD doskonalenie umiejętności, poszerzanie wiedzy i kompetencji zawodowych poprzez korzystanie z dostępnych w ramach projektu szkoleń, kursów, studiów podyplomowych.
- Celem  projektu jest  pobudzenie aktywności lokalnej oraz wymiana doświadczeń, dzięki której nastąpi stworzenie na terenie partnerskich LGD warunków do rozwoju przedsiębiorczości, przez dostarczenie wiedzy oraz praktycznych umiejętności mieszkańcom z obszaru partnerów – informuje Krzysztof Tomaszek, prezes zarządu garwolińskiej LGD.
W projekcie są kursy księgowości, kursy językowe angielskiego oraz hiszpańskiego, szkolenie z obsługi wózków widłowych, prawa jazdy, C+E oraz D z kwalifikacją, kurs na koparko – ładowarki, kurs wizażu, kursy spawalnicze), konkurs kulinarny, zakup gadżetów reklamowych, publikacje, wyjazd studyjny.

REKLAMA:


Jaką wiedzę na wyjeździe zdobyli włodarze z powiatu garwolińskiego?
- Uczestnicy wyjazdu, w tym m.in. wójtowie i burmistrzowie, zapoznawali się z rozwiązaniami, stosowanym przez partnerskie LGD z Hiszpanii – informuje Krzysztof Tomaszek.
- Wyjazd, w którym udział wzięło w sumie 28 osób, w tym między innymi wójtowie i burmistrzowie, był jednym z wielu elementów projektu. Wójtowie, burmistrzowie jako osoby sprawujące funkcje zarządcze w samorządzie mają bardzo duży wpływ na rozwój regionu a wyjazdy studyjne mają na celu poznanie rozwiązań, których na naszym obszarze nie ma, a które są atrakcyjne i możliwe do wykorzystania – zaznacza prezes zarządu LGD.

Źródło finansowania i wartość projektu

Projekt finansowany jest z Działania 19.3 "Przygotowanie i realizacja działań w zakresie współpracy z lokalną grupą działania" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Całkowity budżet realizacji projektu w okresie maj – grudzień 2022r. dla trzech LGD wyniósł 1.064.000 zł.
Koszty wyjazdu do Hiszpanii wyniosły łącznie 412 044, 00 zł dla przedstawicieli 3 Lokalnych Grup Działania (kwota dotyczy wszystkich 68 osób, 28 osób było z powiatu garwolińskiego) biorących udział w projekcie

Nie ma relacji z wyjazdu do Hiszpanii i realizacji projektu
Na stronie LGD, na stronach powiatowych urzędów i na profilach facebookowych włodarzy nie ma relacji z realizacji projektu i wyjazdu studyjnego. Prezes LGD informuje, że relacji nie będzie.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Portalowa obłuda (, #IP a948ee6863) Odpowiedz

Nonono macie czym żyć. A w garwo ile poszło kasy na oświetlenie którego nie ma

Obłęd...... (, #IP 829d55299f) Odpowiedz

68 osób wyjechało do Hiszpani za 400 tys zł podatników i nie będzie relacji z wyjazdu co udało się osiągnąć. Panie Starosto proszę o opublikowanie listy osób które były na tym wyjeździe i jakie są z niego korzyści. No chyba że był to wyjazd wakacyjny. Prośba do redakcji kuriera aby ten temat monitorowała.

Ha ha (, #IP 0db9638e26) Odpowiedz

A starosta ma Was w du..e i nie zamierza Nic usistepniać

dINO (, #IP 2eefa7948b) Odpowiedz

CZEMU SŁUŻĄ TAKIE PUBLIKACJE? TYLKO BICIU PIANY PANIE REDAKTORZE. A W TYM PANA POSTAL JEST MISTRZEM.

Nicola Kargul (, #IP db30a94cb9) Odpowiedz

a ty co? w którym rzędzie siedziałeś? fotel miałeś przy oknie czy przy przejściu

Lot (, #IP e59271aa32) Odpowiedz

Kwota 400 tys w okresie wakacyjnym otrzymana w prezencie dla najbardziej potrzebującch w ramach programu wójt + .

Tłuste koty (, #IP a7cbdc1d5f) Odpowiedz

Poprosimy listę osób które pojechały.

Obłęd...... (, #IP 3dd75156eb) Odpowiedz

Pojechały łobuzy sobie na wycieczkę do Hiszpani za kasę podatników. Tyle chołoty, pytam po co? Żądam o publikację publiczną raportu z tego wyjazdu z wnioskami.

wyjazd (, #IP 5f048acd4b) Odpowiedz

Ponieważ to nie był prywatny wyjazd to chyba mieszkańcy powinni wiedzieć jakie rozwiązania dla naszego powiatu można by zastosować, co ulepszyć. wrażenie jest takie jakby była to jakaś tajna misja. Włodarze tak często się fotografują przy różnych okazjach, a w tym przypadku jakaś cisza. Podobnież , że największą grupę stanowili przedstawiciele starostwa. Pytanie, jaki był klucz doboru delegacji.

Nicola Kargul (, #IP 256b57bdc0) Odpowiedz

Lokalni działacze PiS pojechali do obcej kulturowo Hiszpanii. Po co? Prezes o tym wiedział? Lokalny poseł także?

(, #IP f800967647) Odpowiedz

Czy burmistrz Garwolina to tez PIS?9

Nicola Kargul (, #IP 17891f9e4c) Odpowiedz

W Garwolinie wszyscy działacze są z PiS. Nawet jeśli formalnie burmistrz nie jest to i tak faktycznie jest.

Pietras (, #IP c090083b10) Odpowiedz

Może pojechali oglądać nieruchomości w razie W?

Pietras (, #IP c090083b10) Odpowiedz

Panie Adrian, ale mnie Pan zaimponował. Brawo trzeba rozliczać elity żyjące na nasz koszty. Może teraz jakiś wywiadzik z włodarzami?

Toldi (, #IP c30638a887) Odpowiedz

Można się bawić. Pewnie jeszcze omawiali jak zrobić kurs na torreadora. U nas bardzo brakuje takich specjalistów.

heh (, #IP d95c478e08) Odpowiedz

To co działo się wieczorami to ich sprawa każdy jest człowiekiem Ale po kiego grzyba takie wyjazdy za nasze pieniądze!?