KurierGarwoliński.pl

czan maj 2022

Rozrywka | Kultura Garwolin

Jubileusze par małżeńskich z gminy Parysów

Dodano:
garwolin - Jubileusze par małżeńskich z gminy Parysów

15 września pary małżeńskie z gminy Parysów obchodziły złote, diamentowe i żelazne gody.


Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w intencji jubilatów odprawioną w kościele parafialnym w Parysowie, która zgromadziła pary małżeńskie, przedstawicieli samorządu gminnego oraz mieszkańców.

W imieniu parafii ks. kan. Włodzimierz Tendorf złożył jubilatom serdeczne życzenia.
Następnie jubilaci zostali zaproszeni do Gminnej Biblioteki Publicznej w Parysowie, gdzie odbyły się dalsze uroczystości.

Kilka ciepłych słów skierowała do jubilatów wójt Bożena Kwiatkowska.
- Szanowni jubilaci! Złote, diamentowe i żelazne gody to okrągła, rocznica wspólnego pożycia małżeńskiego, którą nie każde małżeństwo może się poszczycić. Wasza małżeńska codzienność, pracowitość, trud i poświęcenie stają się sprawą wagi państwowej. Za to wszystko drodzy jubilaci przyznane zostały wam przez prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej medale za długoletnie pożycie małżeńskie – mówiła włodarz.

Aktu dekoracji dokonała wójt Bożena Kwiatkowska, poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Grzegorz Woźniak, ks. kan. Włodzimierz Tendorf i przewodniczący Rady Gminy Pan Marek Bogusz.

REKLAMA:


W uroczystości oprócz szanownych jubilatów udział wzięli m.in.: poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Grzegorz Woźniak, wójt gminy Parysów Bożena Kwiatkowska, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Agnieszka Ponceleusz, przewodniczący rady gminy Marek Bogusz, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Parysowie Edyta Brzezek, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Parysowie Katarzyna Nomirska, ks. kan. Włodzimierz Tendorf, ks. Piotr Łyczewski, ks. Łukasz Sawicki.

Po oficjalnej ceremonii dostojni jubilaci zostali zaproszeni do wspólnego zdjęcia.
Na scenie częścią artystyczną wystąpił Klub Seniora funkcjonującego w ramach Projektu Centrum Usług Społecznych w Gminie Parysów.
Spotkanie odbyło się w sympatycznej atmosferze: wspólny poczęstunek oraz miła chwila wspomnień, odnowienie przyrzeczeń małżeńskich, odśpiewanie gromkiego „Sto lat”. Były gratulacje, medale, upominki, pamiątkowe dyplomy, róże, życzenia oraz tort i tradycyjna lampka szampana.

Lista wyróżnionych jubilatów
W tym roku świętowało 18 par.

50-lecie małżeństwa obchodzili:
Albina i Zenon Baranowie
Wiesława i Ryszard Basakowie
Jadwiga i Stanisław Boguszowie
Janina i Ryszard Forysiowie
Natalia i Stanisław Jaworscy
Marianna i Adam Jedynakowie
Wanda i Jerzy Kierzkowscy
Teresa i Jan Konstantowie
Marta i Tadeusz Osiakowie
Teresa i Ludwik Zającowie

Ponad 60-lat przeżyli ze sobą:
Zofia i Andrzej Adamczykowie
Marianna i Jerzy Chabrowscy
Jadwiga i Marian Frelichowie
Janina i Bolesław Barbarczykowie
Leokadia i Paweł Dziugłowie
Krystyna i Stanisław Laskowscy
Krystyna i Stefan Mrozowie
Marianna i Zdzisław Piłkowie

Źródło i zdjęcia: FB gmina Parysów, opr. AS

Odwiedź nas na facebooku

Galeria 84

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.