czan maj 2022

Wiadomości z Garwolina

Awarie sieci gazowych w gminie Wilga

Dodano:
garwolin - Awarie sieci gazowych w gminie Wilga

Mieszkańcy gminy Wilga borykają się od jakiegoś czasu z awariami sieci gazowych Jakie są tego przyczyny? Jak dbać o nasze bezpieczeństwo?Przyczyną ostatnich awarii gazociągu były uszkodzenia w wyniku prowadzonych prac ziemnych. - Kłopoty wynikają z błędów podmiotów prowadzących prace wokół gazociągów. Do najczęstszych należą: nieostrożne prowadzenie robót ziemnych przy użyciu sprzętu ciężkiego, przemieszczanie gruntów, błędy wynikające z technologii budowy i eksploatacji, kradzieże elementów, umyślne uszkodzenie, błąd ludzki czy tzw. działania siły wyższej – twierdzi w komunikacie prasowym firma Duon Dystrybucja.
 
Prace wokół gazociągów w gminie Wilga
Za przyłączenie gazu w gminie Wilga odpowiada firma Duon Dystrybucja. Duon, jako ekspert od przyłączy, po zakończeniu swoich prac, nie prowadzi już jednak prac kontrolnych – tutaj do gry wchodzą inne podmioty.
– Nasze sieci gazowe są poddawane okresowym kontrolom, mającym na celu wykrycie ewentualnego wycieku gazu i likwidacji nieszczelności. Nie mamy jednak wpływu na działania prowadzone przez inne podmioty, dlatego prosimy lokalną społeczność o wsparcie nas w zadbaniu o wspólne bezpieczeństwo. Z naszej strony wykonujemy na początku i końcu każdego sezonu grzewczego przewonienia gazu, w celu wykrycia ewentualnych nieszczelności w gazociągach, a także w instalacjach wewnętrznych klientów – mówi Łukasz Fagasiński, Menadżer ds. BHP i Ochrony Środowiska w Duon Dystrybucja.

REKLAMA:


Bezpieczeństwo – mamy na to wpływ
Nie da się całkowicie wyeliminować awarii sieci gazowych.  Można jednak zadbać o bezpieczeństwo. Dzięki szybkiej reakcji lokalnych służb oraz efektywnej współpracy z Duon jeszcze nigdy nikt nie ucierpiał w wyniku żadnej awarii w historii. Nieocenioną pomocą może więc być każdy z mieszkańców gminy Wilga.
– Bezpieczeństwo oraz stabilność dostaw gazu to dla nas absolutnie kluczowa kwestia, dlatego zależy nam, by je zapewnić wszelkimi możliwymi sposobami. Jeżeli wiedzą Państwo o planowanych lub prowadzonych pracach remontowych / budowlanych / drogowych w obrębie sieci gazowych i widzą lub podejrzewają realne zagrożenie ich uszkodzenia – prosimy o kontakt. Jesteśmy dla Państwa dostępni pod numerem telefonu 725 250 250 w trybie 24 h przez 7 dni w tygodniu. Przyjrzymy się każdemu zgłoszeniu. Będziemy wdzięczni za wszelkie sygnały z Państwa strony – zwraca się do mieszkańców przedstawiciel Duon.

Pamiętajmy, że gaz ziemny jest bezbarwny i bezwonny, ale ze względów bezpieczeństwa przed wprowadzeniem do sieci gazowej poddawany jest procesowi nawaniania, a nawet czasem tzw. wzmożonego nawaniania Dzięki temu posiada intensywny, nieprzyjemny zapach, który umożliwia jego szybkie wykrycie. Nie lekceważmy żadnych sygnałów. Taka czujność to pierwszy krok, aby wykryć ewentualną awarię.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

gdzie gaz (, #IP 554a23a8f4) Odpowiedz

Z tego co wiem to gaz w Gminie Wilga jest tylko w Mariańskim Porzeczu. I takie straszne są awarie?

Prawda (, #IP 1d12d2d20a) Odpowiedz

Oszczędności na podwykonawcach i geodetach,norma