KurierGarwoliński.pl

czan maj 2022

Wiadomości z Garwolina

Jaki zestaw filiżanek do kawy kupić?

Dodano:
garwolin - Jaki zestaw filiżanek do kawy kupić?

Picie kawy i herbaty to nie tylko codzienna czynność, którą wykonujemy mechaniczne. Dla wielu osób jest to przyjemny rytuał, chwila wytchnienia, zatrzymania się w pędzie. Moment, który można poświęcić wyłącznie swoim myślom. Czasem też okazja do plotek, miłego spotkania z przyjaciółmi. Ale też przerwy w pracy i integracji ze współpracownikami. Gdziekolwiek jesteś, zadbaj o wyjątkową oprawę picia kawy. Zapewnią Ci to eleganckie filiżanki.


Filiżanki porcelanowe czy szklane?
Gdy myślisz o filiżankach, prawdopodobnie przed oczami masz filigranowe naczynia wykonane z delikatnej porcelany. Często faktycznie tak jest, że nasz pierwszy wybór pada na ten ponadczasowy materiał – gładki lub zdobiony. Jednak warto wiedzieć, że do wyboru masz także inne filiżanki do kawy, choćby wykonane ze szkła hartownego.


Bez względu na to, które wybierzesz, musisz zwrócić uwagę na to, czy są bezpieczne, solidnie wykonane i przeznaczone do kontaktu z żywnością. Produkty, które zostały oficjalne dopuszczone do użytku oczywiście spełniają te wymagania. W dodatku są jeszcze nienasiąkliwe i łatwe w czyszczeniu, co sprawia, że na ich ściankach i dnie nie osadzają się resztki napojów, nie pojawiają się przebarwienia.

Istotne dla smakoszy aromatycznej małej czarnej jest też to, że pod wpływem kontaktu ze szkłem czy porcelaną jej smak i aromat nie ulega zmianie. Mało tego – żaroodporne szkło podobnie jak porcelana ma zdolność do utrzymywania temperatury napoju na ustalonym poziomie, co zapobiega szybkiemu stygnięciu napojów.

Ile elementów w zestawie?
Zestaw filiżanek może składać się z dowolnej liczby elementów. Od dwóch do kilku, a nawet kilkunastu. Wszystko zależy od tego, na czym Ci konkretnie zależy, ile osób planujesz gościć na podwieczorkach i jaki budżet przewidujesz na ten zakup.


Dwie filiżanki to liczba wystarczająca na co dzień – na leniwe śniadania z partnerem czy wieczorny seans filmowy z przyjaciółką. Jednak w sytuacji, gdy cała rodzina lubi pić kawę lub herbatę i przewidujesz, że w takim gronie będziecie spotykać się na uroczystych obiadach czy kolacjach, zakup od razu większy zestaw filiżanek do kawy. Nierzadko zawiera on także spodeczki do pary oraz czajnik, w którym można parzyć napój, a nawet cukierniczkę czy mały dzbanuszek na mleko. Nierzadko większe komplety są efektownie pakowane, co sprawia, że stają się świetnym prezentem z okazji rocznicy, jubileuszu czy ślubu.

Filiżanki do kawy gładkie czy z wzorkami?
Najbardziej uniwersalnym wyborem okażą się gładkie filiżanki do kawy w odcieniach bieli – ecru, perła, kość słoniowa. Są nie tylko eleganckie, ale też ponadczasowe i pasują do różnych stylów wnętrzarskich. Pamiętaj, że zestaw kawowy możesz dobrać wizualnie do posiadanych już talerzy, ale też uzupełnić go na zasadzie kontrastu czymś zupełnie innym. I tutaj ciekawą opcją będą filiżanki gustownie zdobione, z motywami kwiatowymi lub geometrycznymi. Klasyczne lub nowoczesne – wybór należy do Ciebie!

Artykuł sponsorowany