KurierGarwoliński.pl

czan maj 2022

Wiadomości z Garwolina

Zagrożenie na rynku mocy dziś od 19.00 do 21.00

Dodano:
garwolin - Zagrożenie na rynku mocy dziś od 19.00 do 21.00

Dziś, 23 września 2022 r. PSE ogłosiły okresy zagrożenia na rynku mocy, w godz. 19.00-20.00 i 20.00-21.00. Jest to sygnał tylko dla jednostek rynku mocy, by w tych godzinach zrealizowały swoje obowiązki mocowe. Ogłoszenie okresu zagrożenia nie ma wpływu na odbiorców energii elektrycznej, chyba że uczestniczą w rynku mocy jako jednostki redukcji zapotrzebowania.


Na stronie Polskich Sieci Energetycznych pojawił się komunikat.

- Ogłoszenie okresu zagrożenia wynika z braku wystarczającej rezerwy w systemie – informuję Polskie Sieci Energetyczne. - Ta sytuacja jest spowodowana ubytkami awaryjnymi jednostek wytwórczych oraz niską generacją OZE, zwłaszcza w szczycie wieczornym – dodają.

Zgodnie z umowami, w ramach obowiązków mocowych jednostki wytwórcze będą musiały dostarczyć odpowiedni poziom mocy w systemie, a jednostki redukcji zapotrzebowania (DSR) ograniczyć swoje zapotrzebowanie. Dostawcy na rynku mocy otrzymują za to wynagrodzenie. Więcej o rynku mocy można przeczytać na stronie: https://www.pse.pl/aktualnosci-rynku-mocy

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.