Rozrywka | Kultura Garwolin

83. rocznica Utworzenia Polskiego Państwa Podziemnego

Dodano:
garwolin - 83. rocznica Utworzenia Polskiego Państwa Podziemnego

Starosta powiatu garwolińskiego Mirosław Walicki, burmistrz Garwolina Marzena Świeczak oraz dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Garwolinie Joanna Ostrowska zapraszają do udziału w uroczystych obchodach 83. rocznicy utworzenia Polskiego Państwa Podziemnego, które odbędą się już w najbliższy wtorek, 27 września 2022 r.


Program wydarzenia
O godz. 9.30 nastąpi złożenie kwiatów pod pomnikiem poległych i pomordowanych Żołnierzy Armii Krajowej Obwodu „Gołąb” Garwolin na skwerze im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Garwolinie. Następnie uczestnicy uroczystości udadzą się do Miętnego, gdzie o godz. 10.00 w Kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego zostanie odprawiona Msza Święta w intencji Ojczyzny.

Bezpośrednio po niej nastąpi przemarsz zgromadzonych delegacji do Dworku w Miętnem, gdzie będzie miała miejsce dalsza część uroczystości. Pod tablicą w hołdzie Polskiemu Państwu Podziemnemu zostaną złożone kwiaty, a młodzież z I LO w Garwolinie w samo południe wystąpi w programie artystycznym „Jesteśmy, bo pamiętamy”. Tego dnia w Dworku będzie można obejrzeć dwie wspaniałe wystawy: wystawę IPN autorstwa Pawła Murawskiego „Polskie Państwo Podziemne”, a także wystawę wyposażenia wojskowego z kampanii wrześniowej ze zbiorów Stowarzyszenia Kawaleryjskiego im. I Pułku Strzelców Konnych w Garwolinie.

Więcej na plakacie:

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.