Wiadomości z Garwolina

Policjant zatrzymał kierowcę, który wjechał do rowu

Dodano:
garwolin - Policjant zatrzymał kierowcę, który wjechał do rowu

Policjanci z KPP w Garwolinie reagują na zagrożenia i udzielają pomocy nawet w czasie wolnym od pracy. Zastępca naczelnika Wydziału Prewencji garwolińskiej komendy w czasie wolnym od służby zauważył auto w przydrożnym rowie. Zatrzymał się, by udzielić pomocy kierowcy, jednak wyczuł od mężczyzny alkohol. Wezwany przez funkcjonariusza policyjny patrol potwierdził jego przypuszczenia. 26-latek miał w organizmie prawie 2 promile alkoholu.

- W minioną sobotę około godz. 11 na drodze w Mierżączce (gm. Górzno) Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji garwolińskiej komendy w czasie wolnym od służby zauważył w rowie osobowego citroena. Widząc taką sytuację policjant zatrzymał się z zamiarem udzielenia pomocy kierowcy. Funkcjonariusz szybko się zorientował, że mężczyzna jest nietrzeźwy, więc zatrzymał go i wezwał patrol. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce zbadali kierowcę alkomatem. Okazało się, że zatrzymany 26-latek miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Tłumaczył, że podczas jazdy otrzymał telefon od szefa, zagapił się i wjechał do rowu – informuje mł. asp. Małgorzata Pychner, rzecznik prasowy KPP w Garwolinie.

Policjanci zatrzymali prawo jazdy 26-latka. Postępowanie w sprawie kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości prowadzą policjanci z Garwolina. Za to przestępstwo grozi do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata uprawnień do kierowania pojazdami.

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.