Wiadomości z Garwolina

Po raz dziesiąty świętowali w Górkach

Dodano:
garwolin - Po raz dziesiąty świętowali w Górkach

Pogoda i frekwencja jak zwykle dopisały na Regionalnym Święcie Hodowców Koni. Jubileuszowa impreza pełna atrakcji była też okazją do wyróżnień i podsumowań.W dniach 24-25 września odbyło się w Górkach 10. Regionalne Święto Hodowców Koni. Wydarzenie jak co roku przyciągnęło tysiące osób z powiatu, ale także z województwa mazowieckiego i lubelskiego. Wydarzenie otrzymało patronat Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

Impreza rozpoczęła się już o godzinie 9.00 w sobotę, pokazami klaczy ze źrebiętami. W tym samym czasie do godziny 15.00 miał miejsce piknik dla dzieci, na którym wszystkie atrakcje były dostępne bez biletów.


Niedzielne świętowanie też zostało zainaugurowane pokazami koni. Następnie na terenach przy Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej została odprawiona przez księdza biskupa Grzegorza Suchodolskiego Msza Święta. Po nabożeństwie uczestnicy uroczystości, na czele z policją konną i zaprzęgami przemieścili się na błonia. Najmłodszym powożącym był 11-letni Jakub Wojciechowski. W tym roku Górki gościły aż 31 zaprzęgów.

biskup-suchodolski

parada-zaprzegow

REKLAMA:


W wyścigu o Puchar Wójta Gminy Garwolin wystartowało 11 zaprzęgów. Najlepszy czas uzyskał Marek Mikulski (0:29:24). Na drugim miejscu znalazł się Jan Stasiak, a na trzecim Marcin Jaroń. Jak co roku dużą atrakcją imprezy były występy i pokazy. Publiczność mogła obserwować pokaz pracy z drzewem przygotowany przez górali i występ Teatru Konnego Cabriola Katarzyny Cygler. W ostatniej chwili, ze względu na nieprzewidziane okoliczności, występ odwołało Wojsko Polskie. Żołnierzy zastąpili policjanci z Komendy Stołecznej Policji. Imprezę zamknął koncert zespołu Bayer Full. Koncert w doskonałej  atmosferze trwał do 18.00.

wyscig-o-puchar-wojta

REKLAMA:


Okazja do wyróżnień i podziękowań

Główny organizator wydarzenia Piotr Pyza otrzymał na jubileuszowym Święcie Hodowców Koni orła senackiego, z rąk senator Marii Koc.

Wyróżnienia za wieloletnią współpracę otrzymali: senator Maria Koc, starosta garwoliński Mirosław Walicki, członek zarządu Bruggen Lech Poźniak i prowadzący od lat imprezę w Górkach Krzysztof Szuster.
Wstępe wersje książki „120 lat Konia na Ziemi Garwolińskiej” – autorstwa Agaty Sowińskiej otrzymał, obecny na imprezie, sekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa Rafał Romanowski i miłośnik koni Krzysztof Szuster.

piotr-pyza-orzel-senacki

teatr-konny-cabriola

Organizatorzy dziękują straży i policji za pomoc w organizacji wydarzenia, a szczególne młodszemu brygadierowi z PSP Garwolin Wojciechowi Krupie, za dowodzenie w dniu przedsięwzięcia. Dziękują też wszystkim burmistrzom i wójtom z powiatu garwolińskiego oraz wspaniałej publiczności, która swoją obecnością wspiera hodowców.
Odwiedź nas na facebooku

Galeria 272

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

miłośnik Konia (, #IP d81a0a6268) Odpowiedz

Impreza z roku na rok się rozkręca i przyciąga coraz więcej osób. Pamiętam że w pierwszych latach to byli sami koniarze a kobiet i dzieci prawie wcale nie było a w tą niedzielę to koniarze stanowili niewielką mniejszość. Gdyby nie ten nieszczęśliwy upadek z konia to można by powiedzieć że impreza była bardzo udana. Pewnie znakomita pogoda też bardzo pomogła.