czan maj 2022

Wiadomości z Garwolina

W Pilawie rozwijają ścieżkę ekologiczną

Dodano:
garwolin - W Pilawie rozwijają ścieżkę ekologiczną

Kolejne elementy ścieżki edukacyjno - ekologicznej w Pilawie zostały oddane do użytkowania. IV etap został poświęcony odnawialnym źródłom energii.

W ramach IV etapu zamontowanych zostało 17 gier edukacyjnych, w tym: multimedialne poświęcone odnawialnym i nieodnawialnym źródłom energii, labirynty natury, zgadywanki, kostki sprawnościowe, światłowody z pokazaniem energii wiatru, słońca i wody.

Dodatkowo zamontowane zostały tablice edukacyjne, z których można się dowiedzieć jak i dlaczego warto korzystać z odnawialnych źródeł energii. W ramach inwestycji została zamontowana lampa z panelem słonecznym.

- Uświadomienie Mieszkańców o znaczeniu odnawialnych źródeł energii jest bardzo ważne szczególnie teraz, kiedy koszt energii elektrycznej drastycznie wzrasta i mamy obowiązek ograniczać jej zużycie – pisze na swoim Facebooku burmistrz miasta i gminy Pilawa Albina Łubian.

REKLAMA:


Całkowity koszt zrealizowanego zadania to kwota 104.000 zł, z czego dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wyniosło 75.000 zł, natomiast pozostała kwota to środki budżetu gminy Pilawa. W ramach projektu ogłoszony został konkurs dla uczniów z szkół podstawowych z terenu miasta i gminy z zakresu ochrony środowiska.

Z każdej szkoły wyłonione zostały po 3 prace, których autorzy otrzymali vouchery do wykorzystania w Empiku. Projekt zakładał również zorganizowanie pikniku edukacyjno-ekologicznego.

- Bardzo dziękuję wiceprezes WFOSiGW w Warszawie Pani Kamili Mokrzyckiej za przyznane dofinansowanie, a Panu Andrzejowi Kowalczykowi za przygotowanie i realizację zadania. Wszystkim uczestnikom bardzo dziękuję za udział  - napisał na Facebooku burmistrz miasta i gminy Pilawa Albina Łubian.

źródło: FB Albina Łubian


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 32

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.