W ramach IV etapu zamontowanych zostało 17 gier edukacyjnych, w tym: multimedialne poświęcone odnawialnym i nieodnawialnym źródłom energii, labirynty natury, zgadywanki, kostki sprawnościowe, światłowody z pokazaniem energii wiatru, słońca i wody.
Dodatkowo zamontowane zostały tablice edukacyjne, z których można się dowiedzieć jak i dlaczego warto korzystać z odnawialnych źródeł energii. W ramach inwestycji została zamontowana lampa z panelem słonecznym.
- Uświadomienie Mieszkańców o znaczeniu odnawialnych źródeł energii jest bardzo ważne szczególnie teraz, kiedy koszt energii elektrycznej drastycznie wzrasta i mamy obowiązek ograniczać jej zużycie – pisze na swoim Facebooku burmistrz miasta i gminy Pilawa Albina Łubian.
@@@
Całkowity koszt zrealizowanego zadania to kwota 104.000 zł, z czego dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wyniosło 75.000 zł, natomiast pozostała kwota to środki budżetu gminy Pilawa. W ramach projektu ogłoszony został konkurs dla uczniów z szkół podstawowych z terenu miasta i gminy z zakresu ochrony środowiska.
Z każdej szkoły wyłonione zostały po 3 prace, których autorzy otrzymali vouchery do wykorzystania w Empiku. Projekt zakładał również zorganizowanie pikniku edukacyjno-ekologicznego.
- Bardzo dziękuję wiceprezes WFOSiGW w Warszawie Pani Kamili Mokrzyckiej za przyznane dofinansowanie, a Panu Andrzejowi Kowalczykowi za przygotowanie i realizację zadania. Wszystkim uczestnikom bardzo dziękuję za udział - napisał na Facebooku burmistrz miasta i gminy Pilawa Albina Łubian.
źródło: FB Albina Łubian
reklama
Komentarze (0)