czan maj 2022

Wiadomości z Garwolina

Stylowe zasłony - prosty sposób na wnętrze z charakterem

Dodano:
garwolin - Stylowe zasłony - prosty sposób na wnętrze z charakterem

Dekorując dom czy mieszkanie, szukamy sposobu na nadanie mu indywidualnego charakteru. Poszczególne elementy wystroju powinny ze sobą współgrać i wzajemnie się uzupełniać. Często jednak zapominamy o tym, jak istotny jest wygląd okien i ich najbliższego otoczenia. Warto zwrócić szczególną uwagę na zasłony – odpowiednio dobrane stanowić będą bardzo istotny element wnętrz, w których spędzać będziemy przecież mnóstwo czasu!Tradycja czy nowoczesność?
Bez znaczenia, czy decydujemy się na urządzenie pomieszczeń w sposób tradycyjny, czy nowoczesny, warto poświęcić szczególną uwagę na odpowiedni dobór zasłon. Jeszcze kilkanaście lat temu często spotykanym zabiegiem była całkowita z nich rezygnacja we wnętrzach utrzymanych w nowoczesnym stylu. Wynikało to po części z obecnych wtedy na rynku rodzajów zasłon. Nijak nie pasowały one do coraz powszechniejszych rolet, żaluzji czy wertikali. Obecnie sytuacja wygląda pod tym względem całkowicie inaczej! Szeroki wachlarz propozycji pozwoli na dobór właściwych zasłon do każdego rodzaju pomieszczenia.

Dlaczego warto postawić na zasłony?
Zasłony posiadają różnorodne funkcje. Ta najbardziej oczywista to możliwość przesłonienia okien czy drzwi balkonowych. Dzięki temu zyskujemy prywatność i komfort psychiczny, odgradzając się od wścibskich spojrzeń osób postronnych. We własnym domu powinniśmy przecież czuć się w pełni swobodnie! Ponadto odpowiednio dobrane zasłony pozwolą na zaciemnienie pomieszczenia. W większości przypadków zależy nam na efekcie odwrotnym – im większe naświetlenie np. salonu, tym lepiej. Kiedy jednak zapragniemy wypocząć przy dobrym filmie, niezastąpione okażą się zasłony dające efekt zbliżony do kinowego seansu.

Jest jeszcze jeden powód, dla którego odpowiednie zasłony są tak istotne. Okalają one okna, przez które patrzymy każdego dnia na świat. Widzimy je na co dzień, choć z pozoru nie zwracamy na nie dużej uwagi. Tymczasem, ze względu na swą długość, stanowią one bardzo istotny element wystroju. Warto, aby dobrze komponowały się z aranżacją danego wnętrza. Wtedy przez okno patrzeć będziemy z radością!

Welurowe zasłony – elegancja zawsze w modzie!
Wybierając wystrój poszczególnych pomieszczeń, warto poświęcić szczególną uwagę kwestii doboru zasłon. W przeciwieństwie do dekoracji czy drobnych ozdób będą one przecież niezmienne przez dłuższy czas. Dostępna obecnie paleta zasłon obejmuje przeróżne materiały, z których są one uszyte. Podobnie rzecz ma się z ich grubością, kolorem czy wzorami.

Jednymi z najczęściej wybieranych są obecnie zasłony welurowe. Swoją popularność zawdzięczają klasycznej elegancji, która pasować będzie do każdego rodzaju wnętrza. Ich cechą charakterystyczną jest nieosiągalna przy wykorzystaniu innych materiałów gra świateł. Malujące się na nich cienie powstają w efekcie interakcji promieni z zagięciami materiału na fałdach. Dzięki temu zarówno zasłony w kolorach pastelowych, jak i te bardziej jaskrawe wyglądać będą zawsze bardzo dobrze!

Artykuł sponsorowany