Rozrywka | Kultura Garwolin

Szkoła z Sobolewa najlepsza w powiatowym konkursie filmowym

Dodano:
garwolin - Szkoła z Sobolewa najlepsza w powiatowym konkursie filmowym

Uczniowie z powiatu garwolińskiego wzięli udział w Powiatowym Przeglądzie Filmów Profilaktycznych, w ramach którego tworzyli filmy o przeciwdziałaniu przemocy i agresji rówieśniczej. Podczas finałowej gali wyłoniono zwycięzców konkursu na najlepsze nagranie. Organizatorami tego wydarzenia byli Komenda Powiatowa Policji w Garwolinie, Avon Operations Polska oraz Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie. Działaniu patronowało Starostwo Powiatowe w Garwolinie oraz Urząd Miasta Garwolin.


Przegląd Filmów Profilaktycznych odbył się 10 listopada w garwolińskim Kinie Wilga. W ramach wydarzenia uczniowie tworzyli i wspólnie oglądali własne nagrania związane z przeciwdziałaniem agresywnych zachowań wśród rówieśników. W uroczystej gali wzięło udział 15 placówek oświatowych, które przygotowały własne filmy. Wszystkie prace nawiązywały do hasła, przyświecającego całej inicjatywie „Stop przemocy rówieśniczej, stop agresji wobec innych".

Filmy zostały wyświetlone na dużym ekranie, a jury nagrodziło najlepsze, szczególnie doceniając dojrzałe podejście młodzieży do problemu i dużą kreatywność uczniów. Podium ukształtowało się następująco: ZS Ponadpodstawowych im. Tadeusza Kościuszki w Sobolewie - I miejsce, Szkoła Podstawowa nr 2 im. 1 Pułku Strzelców Konnych w Garwolinie - II miejsce, Szkoła Podstawowa nr 5 im. Janusza Korczaka w Garwolinie - III miejsce. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Trzciance otrzymał wyróżnienie specjalne. Wyróżnienie otrzymało też LO im. Piłsudskiego w Garwolinie.

- Komenda Powiatowa Policji w Garwolinie od dawna inicjuje i realizuje działania, których celem jest skuteczne zapobieganie przemocy. Naszym priorytetem jest dotarcie do jak największej liczby osób z przekazem piętnującym przemoc rówieśniczą. Zastosowany podczas przeglądu nowatorski sposób edukacji poprzez sztukę z pewnością to ułatwia, a nagrania stworzone przez młodzież są wyjątkowymi narzędziami profilaktyki agresywnych zachowań – podkreśla nadkom. Janusz Mularski, Komendant Powiatowy Policji w Garwolinie.

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 10

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.